Actieve rondreis met huurauto vanuit cottages, hotel en guesthouse
Uniek aan deze reis
- Bezoek de highlights maar ook de nog niet zo drukke plaatsen
- Korte kennismaking met IJsland
- Mooie wandelingen in nog niet ontdekte gebieden
- GPS-tracks aanwezig
In de omgeving van Selfoss verblijf je in houten cottages. In deze huisjes zijn tweepersoons kamers en natuurlijk douche/toilet. Ook is er een kleine keuken aanwezig. Er is ook een gemeenschappelijk keuken. Op het kleine parkje zijn ook hot tubs.
In de omgeving van Vik verblijf je in een guesthouse op een boerderij, op comfortabele tweepersoonskamers met eigen douche en toilet.
In de omgeving van Kirjubaejarklaustur verblijf je in een modern en comfortabel hotel dat in een fraaie omgeving ligt.
In Reykjavik verblijf je in een eenvoudig guesthouse, gelegen in het oude centrum en de kamers hebben eigen faciliteiten.
Het ontbijt is bij deze reis inclusief. De overige maaltijden kun je in Selfoss zelf bereiden, maar je kunt daar natuurlijk ook “buiten de deur eten”, want bij de cottages in Selfoss is ook een eenvoudig restaurant. De overige accommodaties hebben geen eigen kookgelegenheid, en ben je dus aangewezen op restaurants. Buiten Reykjavik zijn dat vaak wegrestaurants. . Het hotel in de omgeving van Vik heeft een eigen restaurant en in het dorp zijn meerdere restaurants. In Kirkjubaejarklaustur zijn ook restaurants. In het oude centrum van Reykjavik heb je talloze restaurants.
Let op: in Selfoss is het ontbijt ALLEEN inbegrepen als je in de standaardaccommodatie Miniborgir verblijft. Verblijf je in Selfoss in een van de andere cottages die we in deze reis gebruiken, dan is het ontbijt niet inbegrepen en krijg je een korting. In Selfoss zelf zijn restaurants en cafés waar je goed kunt ontbijten.
Bij deze reis maak je gebruik van een huurauto. Hiervoor dien je in het bezit te zijn van een creditcard. Dit in verband met de borg voor de huurauto. De huurauto staat op de luchthaven van Keflavik voor je klaar en en lever je op dag 8 weer in op de luchthaven van Keflavik.
Reis je met 2 personen dan huur je een auto van cat. A (VW Polo, Kia Rio). Reis je met 3 personen, dan deel je een grotere auto van cat. B (VW Golf, Kia Ceed). Reis je met 4 personen, dan deel je een auto van cat. N (Kia Ceed Stationwagon, Skoda Oktavia Stationwagon).
In de periode van 1 maart tot 1 mei huur je vanwege de kans op sneeuw op de wegen standaard een Dacia Duster 4x4 (2 of 4 personen) en bij 4 personen een Suzuki Vitara 4x4. De weer- en wegcondities kunnen dagelijks snel wisselen. De huurauto heeft in deze periode bovendien banden met zogenaamde spikes.
De autohuurvoorwaarden vind je hier (Europcar-Höldur). Tweede bestuurder is bij beide verhuurders inbegrepen. De huurprijs is inclusief airport pick-up kosten.
De wandelingen die je tijdens deze rondreis kunt maken zijn gemakkelijk, maar enige conditie is wel vereist.
Je kunt overal extra nachten bijboeken.
Kies bij deze reis voor een retourvlucht op Reykjavik. Icelandair vliegt dagelijks rechtstreeks vanaf Amsterdam en Transavia 5x per week.
SNP regelt graag de vlucht naar je bestemming. Informeer naar mogelijkheden en tarieven.
e-mail: info@snp.nl of telefoonnummer: 024 3277000
Je kunt deze reis dagelijks tarten van 1 april t/m 31 oktober. In de maanden november t/m maart kan het winterweer zeer slecht zijn en bovendien is het aantal uren dat het overdag licht is, te beperkt om het programma uit te voeren. Deze reis wordt dan ook in deze periode niet aangeboden.
Het weer op IJsland heeft een veranderlijk karakter en dagelijks kunnen zon, regen, mist en zelfs sneeuw elkaar afwisselen. In de winter is het aan de zuidelijke kust relatief mild. Het kan natuurlijk vriezen, maar de kans op een pak sneeuw is zeer klein. In het voor- en najaar zal de gemiddelde dagtemperatuur in het zuiden van IJsland liggen tussen de 0° en 10° C en 's nachts kan het zeker vriezen! De zon gaat in het voorjaar ongeveer om 5 uur ‘s morgen op en om ongeveer 22.00 uur weer onder. In het najaar is dit tussen 7.30 uur en 19.00 uur. De daglengte is dus ruim voldoende om de in het dagprogramma genoemde wandelingen en excursies uit te voeren. Tijdens de nachten is er kans op het waarnemen van het noorderlicht, tenminste als het onbewolkt is. De periode oktober-april is dus zeer geschikt om dit bijzondere natuurverschijnsel waar te nemen.In de zomermaanden juni en juli is het 24 uur licht. De temperaturen overdag liggen tussen de 10° C en de 15° C. Hoewel de weertabellen in oktober een grote hoeveelheid neerslag laten zien, is de kans op meerdere dagen mooi weer echter groot.Op reis gaan betekent een onvermijdelijke CO2 voetafdruk. Ook deze reis naar IJsland ontkomt daar niet aan. Hoe groot is mijn voetafdruk? In onderstaand cirkeldiagram kun je zien welke voetafdruk jij achterlaat met je reis.
Hoe kan ik mijn voetafdruk compenseren? SNP zorgt voor CO2 compensatie bij alle landarrangementen die wij aanbieden, inclusief overnachtingen, excursies en transfers. Wanneer je ook je vlucht bij SNP boekt, dan zorgen wij ook daar voor een volledige CO2 compensatie. De kosten hiervoor vind je terug op je offerte of reisovereenkomst.
Om je een idee te geven van CO2 besparing: met 10 zonnepanelen op je dak bespaar je jaarlijks ongeveer 1200 kilo CO2. Meer lezen? Kijk op snp.nl/co2neutraal.
Het prijspeil ligt op IJsland erg hoog; reken er op dat alles tweemaal zo duur is als in Nederland. Op IJsland is na aankomst op het vliegveld voldoende gelegenheid om te wisselen of te pinnen. Wij adviseren je geen IJslandse Kronen in Nederland te kopen. De koers is immers op IJsland gunstiger. Bovendien kun je overal met creditcard en pinpas betalen.
Tijdens deze reis maak je gebruik van een huurauto (inbegrepen).
Tijdens de wandelingen heb je alleen een dag rugzakje nodig waarin ruimte moet zijn voor jouw lunchpakket, een warm kledingstuk, regenkleding en eventueel een fototoestel. In de winterperiode, als er sneeuw ligt, krijg je ter plaatse van de agent, sneeuwschoenen en stokken.
Paklijst:
Als gevolg van de maatregelen rondom het coronavirus kunnen er onverwachts wijzigingen in onderdelen van de reis optreden die wij op dit moment niet kunnen overzien. Wij proberen natuurlijk deze wijzigingen tot een minimum te beperken, maar vragen onze klanten om enige flexibiliteit in deze uitzonderlijke situatie. Er is in dat geval ook voor ons sprake van overmacht.
Kijk voor meer informatie ook op ‘Het coronavirus en SNP Natuurreizen’
Voor een verblijf op IJsland hebt u een paspoort of Nationale Identiteitskaart nodig, die bij vertrek nog minstens 3 maanden geldig zijn.
N.B. Wijziging van bovenstaande informatie is altijd mogelijk! Ook wanneer u niet de Nederlandse nationaliteit bezit, kunnen afwijkende bepalingen gelden. Neemt u voor de meest actuele informatie over reisdocumenten contact op met de ambassade of een consulaat van IJsland (zie nuttige adressen).
Medisch paspoort
Een Europees Medisch Paspoort (EMP) is geen geldig grensdocument! Maar het is wel erg handig voor mensen die met regelmaat medicijnen (moeten) innemen. Het is verkrijgbaar bij oa. huisarts, apotheek, medisch specialist of GGD. Op het EMP vermeldt de arts gegevens over ziekte en de benodigde medicijnen. Met dit document voorkomt u problemen bij de douane. Meer informatie vindt u op EMP en douane. Voor het meenemen van medicijnen die onder de Opiumwet vallen, is een aparte vergunning nodig (zie medicijnen Opiumwet).
Als u op reis gaat, dient u goed uitgerust te zijn en over een goede gezondheid en conditie te beschikken. Hebt u speciale aandoeningen, dan is het zeer aan te raden een codicil/talisman te dragen en een medicatielijst en voldoende medicijnen vanuit Nederland mee te nemen.
N.B. Let u daarbij op mogelijke voorwaarden bij de invoer daarvan.
Gezondheidszorg
De levensverwachting in IJsland is de op één na hoogste ter wereld. Mannen worden gemiddeld 77 jaar oud, vrouwen gemiddeld 81. De gezondheid wordt ondersteund met een zeer goede gezondheidszorg, gezonde voeding met veel vis en regelmatig zwemmen in warm mineraalrijk water het hele jaar door in thermale openluchtzwembaden.
N.B. Zorg dat u niet vertrekt zonder een uitgebreide ziektekosten- en/of reisverzekering.
EHBO
U dient zelf te zorgen voor enkele EHBO-spullen, oa. pijnstillers, pleisters, compeed, jodiumtinctuur, sporttape, rekverband, evenals een reservebril, zonnebrand, zonnebril, ed.
Vrijblijvend en persoonlijk advies? Onze reisadviseurs helpen je graag verder, via e-mail, telefoon of chat. Of bekijk de veelgestelde vragen. Onze openingstijden zijn van ma t/m vr van 09.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur (van 1 oktober tot 18 december is SNP op zaterdag gesloten).
SNP Natuurreizen wordt met een 4.7/5 beoordeeld door 1042 klanten