Palaronda minitrek

Chef's Special Vroegboeken loont

Mensen vragen mij weleens waarom SNP geen last-minute aanbiedingen heeft. Het antwoord is simpel: de ‘last-minute korting’ is een typisch fenomeen dat hoort bij reisorganisaties die een massaproduct aanbieden zoals we dat kennen van zon- en strandvakanties. Daar worden vliegtuigstoelen in combinatie met een hotelverblijf grootschalig ingekocht voor gegarandeerde prijzen. Blijft men met onverkochte voorraad zitten, dan wordt deze last-minute voor dumpprijzen aangeboden.

Kleinschalig

In onze tak van sport werkt alles anders. De productontwikkelaars van SNP zetten altijd een bepaalde route of landstreek centraal die de rode draad van de reis vormt. Vervolgens worden daar accommodaties bij gezocht die qua ligging ideaal zijn: het liefst aan de wandel- of fietsroute. En in het geval van trektochten op een mooie dagafstand wandelen of fietsen van het vorige verblijf. Vaak zijn dit kleinschalige hotelletjes, guesthouses, berghutten, agriturismo’s of familiepensions. Zij werken enkel op aanvraag en vanwege hun meestal unieke ligging zijn ze bovendien zeer gewild bij de actieve buitensporter.

Vroegboeken loont

De laatste decennia is hiking & biking wereldwijd zo populair geworden dat sommige bestemmingen al vroeg in het jaar volgeboekt zijn en je dus kansloos bent wanneer je een paar weken voor vertrek je boeking wilt plaatsen. Wil je in het hoogseizoen van 2025 een SNP reis maken naar Engeland, de Portugese Azoren, de Italiaanse Amalfikust, of de Palaronda-minitrek in de Dolomieten, dan moet je eigenlijk deze maand (februari) nog boeken. Voor al onze rondreizen door Canada en de Verenigde Staten geldt eigenlijk hetzelfde, anders is de kans groot dat je enkel ‘tweede keuze’-accommodaties treft of dat zelfs de hele reis gewoon niet rond komt.

De perfecte reis

Last-minute kortingen? Wij zouden kort voor vertrek eigenlijk eerder een toeslag moeten vragen; niet alleen de beschikbaarheid van onze accommodaties kan namelijk problematisch zijn, ook vlieg- of treintickets zijn vlak voor vertrek meestal duurder. Mijn advies: boek zo vroeg mogelijk, dan heb je de grootste kans op de perfecte reis voor de beste prijs!

 

Chef Reizen SNP

Gert Nieuwboer            

Let Nature Move You

In Chef’s Special bespreekt SNP-directeur Gert Nieuwboer één reis die hem meer dan normaal aanspreekt. Dat kan allerlei redenen hebben: vanuit een passie of fascinatie, vanuit verwondering of onbegrip….of puur om te voorkomen dat een reis dreigt onder te sneeuwen in het grote aanbod.