Over de accommodaties
Op Madeira verblijft u op drie verschillende locaties, gekozen vanwege de ligging ten opzichte van de wandelingen en voorzien van een goed comfort. U verblijft op kamers met douche en toilet. Op vrijwel alle reizen verblijft u in onderstaande accommodaties. Alle hotels zijn rustig gelegen, ook in Funchal (niet aan een doorgaande weg).
Hotel Encumeada is een recentelijk gerenoveerd hotel midden op het eiland, ver van de drukte aan de kust. Met de fraaie puntdaken past het prima tussen de bergen. De kamers zijn van alle nodige comfort voorzien en modern, maar stijlvol ingericht. Het hotel beschikt over een terras met fraaie uitzichten, een restaurant en een bar. Klasse ***, 2 nachten.
In Funchal verblijven we in een stadshotel, middenin het centrum en vlakbij de kathedraal gelegen. Klasse **, 2 nachten.
De laatste nachten verblijven we in het landelijke en verspreid liggen dorp Santana, in hotel O Colmo. Het fijne hotel ligt nabij enkele winkeltjes en de markt, maar toch middenin een groene omgeving. Het hotel heeft een overdekt zwembad en biedt fraaie uitzichten over de noordwestkust van Madeira. Klasse ***, 3 nachten.
Over de maaltijden
De ontbijten en de diners worden meestal in de accommodaties verzorgd, maar in Funchal wordt er in een leuk restaurant buiten de deur gedineerd. Voor de lunch dient u zelf zorg te dragen. Er is dagelijks gelegenheid om in de plaatsen waar we verblijven lunchinkopen te doen, behalve in Encumeada, waar we voor lunchpakketten zorgen.
Inbegrepen
- heen- en terugreis inclusief aansluitende transfers (optioneel)
- bagagevervoer
- overige groepstransfers op Madeira conform programma, met minibus of lijnbus
- alle overnachtingen in hotel en pension op tweepersoonskamers
- verblijf op basis van halfpension, vanaf diner op dag 1 t/m ontbijt op dag 8
- lunchpakket op dag 2 en 3
- entree Palheiro Gardens (dag 4)
- diensten 1 SNP-reisleider
Niet inbegrepen
- lunches dag 4 t/m 7
- verzekeringen
- overige entrees
- transfer dag 4 van Monte terug naar hotel in Funchal
- uitgaven van persoonlijke aard
- transfers naar en van de plaats van uw eventuele reisuitbreiding
Over de activiteiten
De afstanden die u dagelijks aflegt variëren van 10 tot 17 km. We wandelen 5 tot 6,5 uur per dag. Wandelingen waarop u nauwelijks stijgt of daalt, worden afgewisseld met tochten, waarop u hoogteverschillen tot 800 meter moet overbruggen. Een goede wandelconditie is dan ook van belang. U loopt veel langs en op de randen van de levadas, watergootjes van beton of zand. Deze ‘paden’ zijn meestal goed begaanbaar.
Soms loopt de levada echter langs steile hellingen en diepe afgronden. Hier is het dan ook van groot belang dat u
geen last heeft van hoogtevrees en dat u
tredzeker bent! Goede wandelstokken verhogen de tredzekerheid en kunnen op deze tochten dan ook van pas komen. Een aantal malen voert de levada u door lange, donkere tunnels (eenmaal 20 minuten), waar een goede zaklamp onontbeerlijk is.