zx

Frankrijk - Ecrins, 8 dagen Expeditie vanuit comfortabel chalet

« Terug naar overzicht
Groepsreis - Family specials

Kindvriendelijk outdoor basecamp in de Écrins

We duiken een week lang de ruige bergwereld van het Parc National des Écrins in! In deze stille uithoek van de Franse Alpen ligt een comfortabel en schitterend gelegen chalet. Vanuit dit basecamp verkennen we samen met andere Trail Markers-gezinnen groene dalen, hoge toppen en een imposante gletsjer.

We wandelen, rodelen, klauteren, zwemmen en raften, met tijd voor een terrasje of bezoek aan een gezellig bergstadje. In het chalet staat alles klaar: we schuiven aan voor goede maaltijden, relaxen bij de sauna en jacuzzi en genieten van het uitzicht, terwijl de Trail Guide het programma soepel laat verlopen.

Uniek aan deze reis

  • Multi-actief: wandelen, rodelen, raften en klimmen
  • Woeste bergwereld van Parc National des Écrins
  • Sauna, jacuzzi en volop speelruimte rond het chalet
  • Volledig verzorgde week
  • Comfortabel chalet met schitterend bergpanorama
  • Zonnig klimaat in de zuid Franse Alpen
Zwaarte
Comfort

Blog - Multi-actief in het Massif des Ecrins

Het Massif des Ecrins is een van de ruigste en mooiste berggebieden van Frankrijk. Geweldig terrein voor avontuurlijke gezinnen die veel willen wandelen, klimmen, raften en abseilen. Lees verder...


Family Specials wordt Trail Markers Families

Goed nieuws voor avontuurlijke gezinnen! SNP Family Specials gaat verder als Trail Markers Families, een submerk van SNP. Verwacht dezelfde unieke natuurervaringen, speciaal samengesteld voor alle leeftijden – nu met een frisse uitstraling en nóg meer avontuur.

Ontdek Trail Markers Families

Dag tot dag

Frankrijk - Ecrins

In het kort ziet het programma er als volgt uit:

  • Dag 1: Aankomst op onze zonnige basecamp, overnachting in Puy St. Vincent
  • Dag 2: Wandeling langs waterkanaaltjes en zomerrodelbaan (5 km), overnachting in Puy St. Vincent
  • Dag 3: Tijd voor waterpret in een raft, overnachting in Puy St. Vincent
  • Dag 4: Topwandeling en spelen in het klimbos (9 km), overnachting in Puy St. Vincent
  • Dag 5: Vul vandaag naar wens in, overnachting in Puy St. Vincent
  • Dag 6: Rotsklimmen voor jong en oud, overnachting in Puy St. Vincent
  • Dag 7: Tocht naar de Glacier Blanc (10 km), overnachting in Puy St. Vincent
  • Dag 8: Tijd om afscheid te nemen

Houd er met het doorlezen van het dag-tot-dagprogramma rekening mee dat de invulling kan veranderen, afhankelijk van weers- of andere omstandigheden.

Dag 1 Aankomst op onze zonnige basecamp

In de middag komen jullie aan bij onze thuisbasis voor deze week: een comfortabel chalet op ongeveer 1.450 meter hoogte in het dal van Vallouise. Rond 18.00 uur maken we, met een welkomstdrankje in de hand, kennis met de andere gezinnen, Trail Guide en beheerders van het chalet. Op deze hoogte wordt het na een warme dag ’s avonds lekker fris. Neem genoeg warme kleding mee om nog lang buiten te kunnen zitten.

Houd er met het doorlezen van het dag-tot-dagprogramma rekening mee dat de invulling kan veranderen, afhankelijk van weers- of andere omstandigheden.

Overnachting in

Puy St. Vincent

Dag 2 Wandeling langs waterkanaaltjes en zomerrodelbaan

We starten de week met een afwisselende wandeling langs irrigatiekanaaltjes direct vanuit ons chalet. Deze kanaaltjes zijn ooit langs de hellingen gegraven, omdat het in de zomer te droog werd voor de boeren. Nu kabbelt het water rustig door het bos en kunnen kinderen onderweg heerlijk pootje baden. Geniet onderweg af en toe van mooie uitzichten. 

We verlaten het kanaaltje en lopen omhoog richting de zomerrodelbaan. Hier roetsjen we een paar keer naar beneden op een sleetje met wieltjes. Daarna dalen we een stuk af en zijn we weer bij ons chalet.

Wandelen: 5 kilometer, 200 meter stijgen en dalen, 2 uur

Overnachting in

Puy St. Vincent

Dag 3 Tijd voor waterpret in een raft

Vandaag stappen we in een rubberen raft voor een tocht over de rivier de Durance. We krijgen een wetsuit, helm en zwemvest aan en na een duidelijke uitleg peddelen we rustig weg. In het eerste, nog kalme deel, leren we handig sturen en oefenen we met zwemmen in stromend water.

Op een mooi strandje wordt aangelegd voor een picknick in de zon. Daarna volgen wildere, kolkende stroomversnellingen waar we ons goed moeten vasthouden. De tocht eindigt bij het leuke plaatsje Embrun, met terrasjes, een mooi zwemmeer en een aquapark om na te genieten van deze dag.

Overnachting in

Puy St. Vincent

Dag 4 Topwandeling en spelen in het klimbos

We rijden met de auto een stukje omhoog vanaf het chalet en maken een bergwandeling naar de Tête d'Oreac (op 2.088 meter hoogte). Het is wel even klimmen, maar eenmaal boven is het uitzicht op de vallei en de hogere bergen om ons heen grandioos.

Na een stukje afgedaald te hebben gaan we de middag in het klimbos vertoeven. Tussen de bomen hangen touwladders en loopbruggen en kunnen we lange stukken zoeven aan de tokkelbaan. Er is ook een terrasje om even te zitten. Vol adrenaline dalen we af naar onze thuisbasis.

Wandelen: 9 kilometer, 350 meter stijgen en dalen, 3,5 uur

Overnachting in

Puy St.Vincent

Dag 5 Vul vandaag naar wens in

Vandaag staat een vrije dag op de planning, vul deze naar wens is. Wie een stoere wandeling wil maken, kan in een buurdal op zoek gaan naar het verscholen berggehucht Dormilouse.

Liever een stad ontdekken? Dan is Briançon, de hoogstgelegen stad van Europa, een mooie optie. Dwaal door de oude binnenstad en langs indrukwekkende vestingwerken van architect Vauban, die nooit zijn ingenomen en inmiddels op de UNESCO Werelderfgoedlijst staan. 

Na het diner bij het chalet maken we buiten een groot kampvuur om de dag af te sluiten.

Overnachting in

Puy St. Vincent

Dag 6 Rotsklimmen voor jong en oud

We gaan vandaag rotsklimmen! Op de klimlocatie zijn routes in verschillende lengtes en moeilijkheidsgraden, zodat zowel jong en oud een passende uitdaging vinden. 

We krijgen een klimgordel en worden tijdens het klimmen ingebonden in het hoofdtouw waarmee een instructeur ons zekert. Goede instructies helpen ons om steeds moeilijkere routes te proberen. 

We maken twee groepen van maximaal tien personen: één groep klimt in de ochtend en de andere in de middag. Ga op het vrije dagdeel lekker zwemmen of zoek een terrasje op.

Overnachting in

Puy St. Vincent

Dag 7 Tocht naar de Glacier Blanc

Op onze laatste volle dag trekken we naar de wereld van sneeuw en ijs: de grote, witte Glacier Blanc! In ongeveer dertig minuten rijden we met de auto naar de parkeerplaats en volgen dan een wandelpad omhoog. 

Boven ons rijzen toppen tot 4000 meter, de bomen verdwijnen en maken plaats voor rots, stenen, snelstromend water, kleurrijke bloemen en hogerop sneeuw en ijs. Met een beetje geluk zien we gemzen of bergmarmotten. Door de opwarming van de aarde smelt de gletsjer en moeten we steeds iets verder omhoog klimmen om het ijs te bereiken, dat van buiten wit en van binnen blauw is. 

De echte berggeiten lopen nog verder door naar een mooi gelegen berghut, maar jullie kunnen ieder moment omkeren voor een kortere wandeling. Haal ter beloning op de terugweg een lekker ijsje in Ailefroide.

Wandelen: 10 kilometer, 700 meter stijgen en dalen, 4 tot 4,5 uur

Overnachting in

Puy St. Vincent

Dag 8 Tijd om afscheid te nemen

Onze actieve familieweek in de Franse Alpen is helaas al weer afgelopen! Neem na het ontbijt afscheid van elkaar. Ieder vertrekt naar zijn volgende bestemming of rijdt terug naar huis, met een rugzak vol herinneringen aan gletsjers, rivierwater en ruige bergkammen.

Blader door het programma

Reisdetail

Over de accommodaties

We zijn de hele week te gast in een modern en ruim chalet op een uitgestrekt, groen terrein met een fantastisch uitzicht op de omringende bergen.

Elk gezin heeft een eigen kamer met privébadkamer. De kamers zijn sfeervol ingericht met veel hout, de bedden zijn opgemaakt en er liggen handdoeken klaar. Omdat elke kamer anders is, met eenpersoonsbedden, tweepersoonsbedden en stapelbedden, kijken we welke kamer het beste past bij de gezinssamenstelling.

Beneden is een grote woonkamer die overloopt in een ruim terras, waar we samen kunnen zitten na de activiteiten. Nog een verdieping lager is een sauna en buiten staat een jacuzzi. Binnen zijn allerlei spelletjes en een sjoelbak te vinden. Rond het chalet en in de directe omgeving kunnen kinderen zich uitleven met slack-line, trampoline, jeu de boules en voetballen.

Over de maaltijden

Alle maaltijden worden deze week verzorgd door de Nederlandse eigenaren van het chalet. ’s Ochtends staat er een ontbijtbuffet klaar en maken we hier ons eigen lunchpakket. Neem hiervoor een eigen lunchtrommel mee. Na terugkomst van de activiteit kunnen we wat drinken, in afwachting van een overheerlijk en voedzaam driegangendiner. Alle drankjes in het chalet zijn inbegrepen, ook wijn en bier (binnen normale grenzen).

Inbegrepen

  • Alle overnachtingen inclusief toeristenbelasting
  • Alle ontbijten, lunchpakketten en diners
  • Alle dranken in het chalet
  • Vier outdoor activiteiten
  • Begeleiding door Trail Guide
  • Materialen en uitrusting voor uitvoering programma
  • Uitnodiging WhatsAppgroep
  • Reisinformatie in de Trail Markers Reisapp

Niet inbegrepen

  • Heen- en terugreis
  • Transfers ter plaatse (met eigen auto)
  • Persoonlijke uitgaven
  • Verzekeringen (let op: met bergsportdekking)

Reisinformatie

Alle benodigde reisinformatie ontvang je ruim 2 weken voor vertrek digitaal in Mijn SNP.

Over de activiteiten

De activiteiten spelen zich in groepsverband af in de zonnige zuid Franse Alpen en zijn bedoeld voor gezinnen met een normale conditie en zin in avontuur. Ouders en kinderen doen samen mee aan de activiteiten. Hoogte- en watervrees zijn hierbij niet handig.

We maken meerdere leuke, afwisselende wandelingen, variërend van kortere tochten tot een dagtocht naar de Glacier Blanc. Daarnaast combineren we dit met spannende klauter- en wateractiviteiten, namelijk: raften, rotsklimmen en een bezoek aan het klimbos. Ook staat er rodelen op het programma.

Bij het rotsklimmen zijn we gezekerd aan een touw en klimmen we (na instructie) omhoog op routes van verschillend niveau. Als alles goed gaat, mogen jullie misschien zelfs van boven abseilen.

Bij het raften wordt een traject gekozen dat leuk en passend is voor iedereen. Het kan gebeuren dat iemand, beschermd met helm en zwemvest, in het water belandt. De instructeurs zorgen ervoor dat je snel weer in de boot zit.

Midden in de week is er een vrije dag en op andere dagen kunnen jullie er als gezin eventueel voor kiezen om een keer iets op eigen houtje te doen.

Geschikt voor kinderen

Deze actieve familieweek is bedoeld voor gezinnen met kinderen vanaf 8 jaar die houden van samen buiten zijn in de bergen. De reis past bij gezinnen met een normale conditie en een avontuurlijke inslag, zonder hoogtevrees of watervrees. 

We zoeken het avontuur op met afwisselende wandelingen, rotsklimmen, een klimbos, raften en een wandeltocht naar een grote gletsjer. We beleven de Franse Alpen samen met andere gezinnen, met een fijne afwisseling tussen georganiseerde activiteiten en tijd om als gezin je eigen plan te trekken.

Speciale verzekering

Check bij het afsluiten van een reisverzekering voor deze reis of alle outdoor activiteiten gedekt zijn! Kiezen jullie voor een reisverzekering via Trail Markers bij A.S.R., dan zijn alle activiteiten tijdens deze reis verzekerd. Meer informatie over de verzekeringen van A.S.R. vinden jullie hier terug.

Praktische informatie

Over de route en parkeergelegenheden

De route Utrecht – Puy St.Vincent is circa 1200 kilometer. Je hebt een (huur)auto nodig, omdat je de auto tijdens het programma ook gebruikt om naar de begin- en eindpunten van de activiteiten te komen.

NB. Volg niet de navigatie naar Chalet Alpelune, maar deze beschrijving: rijd het dal richting Vallouise binnen en neem (ter hoogte van dorp Les Vigneaux) de D4 linksaf omhoog naar Puy St.Vincent. Neem in Puy St.Vincent  deeerste weg linksaf naar Station 1400 en Alpelune. Het is nu nog 1,4 km, door het dorp omhoog en dan door het groen. Volg bordjes Alpelune: het Chalet ligt links van de weg.

Op reis gaan betekent een onvermijdelijke CO2 voetafdruk. Ook deze reis naar Alpelune ontkomt daar niet aan. Hoe groot is mijn voetafdruk? In onderstaand cirkeldiagram kun je zien welke voetafdruk jij achterlaat met je reis , uitgaande van  de heen- en terugreis met eigen auto.

Om je een idee te geven van CO2 besparing: met 10 zonnepanelen op je dak bespaar je jaarlijks ongeveer 1200 kilo CO2.

Bij de kiosken bij onder andere het klimbos, het raften en de meertjes kan niet altijd worden gepind. Neem daarom voldoende contant geld mee om voor het gezin een keer of vijf drankjes, ijsjes of snacks te kunnen kopen.

Tijdens deze week rijden we meerdere keren met de eigen auto naar de plek van een excursie of het begin van een wandeling. De afstanden variëren van ongeveer 5 tot 25 kilometer.

Voor de excursies worden alle benodigde materialen ter beschikking gesteld. Dit geldt bijvoorbeeld voor een wetsuit bij het raften en de gordels en helmen bij het klimmen. Jullie moeten zelf zorgen voor geschikt schoeisel. Stevige (berg)wandelschoenen met goede zool die goed zijn ingelopen voor het wandelen en klimmen.

Daarnaast ook een paar stevige sportschoenen met een goed profiel die nat mogen worden (voor het raften). Het is dus belangrijk om twee paar stevige schoenen te hebben: een paar dat nat mag worden en een paar dat de hele week droog blijft. 

Let op: sandalen of plastic waadschoentjes zijn handig om mee te zwemmen, maar geven bij het raften onvoldoende bescherming.

Pak voor de wandelingen en het klimmen een dagrugzakje (minimaal 25 liter) in. Deze is om lunch, water en regenjas mee te nemen. Bij het raften zijn aparte waterdichte tassen voorzien voor onder andere eten en water.

Neem voor deze reis in ieder geval de volgende spullen mee:

  • Dagrugzak (25 liter) en regenhoes
  • Grote veldfles of plastic flessen (minimaal 2 liter, geen glas of metaal)
  • Lunchbox (voor lunchpakketten)
  • Persoonlijke verzorging
  • Handdoeken voor na het raften en zwemmen
  • Sluitende zwemkleding
  • Luchtige kleding
  • Warme kleding 
  • Regenkleding (jas en broek)
  • Stevige wandelschoenen met goede zool
  • (Sport)schoenen met goed profiel die nat mogen worden (let op: geen open schoenen, sandalen, surfschoentjes of plastic waterschoenen)
  • Zonnehoed of pet
  • Zonnebril
  • Zonnebrand
  • Anti-insectenmiddel
  • EHBO-materialen voor persoonlijk gebruik (zoals pleisters, pincet, paracetamol en sporttape)
  • Zakmes
  • Zaklamp met batterijen
  • Geldig paspoort
  • Kopieën van reisdocumenten

Deze reis wordt begeleid door een ervaren Trail Guide. Onze Trail Guides zijn avontuurlijke natuurliefhebbers met een stevige dosis kennis van het gebied en passie voor actief buiten zijn. Ze zijn jullie gids, inspirator en vraagbaak tijdens de reis. Echte sleutelfiguren die er alles aan doen om jullie reiservaring onvergetelijk te maken.

Alle Trail Guides volgen een intensieve opleiding, waarin ze worden getraind in onder meer oriëntatie, veiligheid, Basic Life Support en het respectvol omgaan met natuur, cultuur en milieu. Maak kennis met de Trail Guides.

De raft-excursie wordt begeleid door gediplomeerde instructeurs van een lokale aanbieder.

Ga je binnenkort op reis naar Frankrijk bereid je reis dan goed voor en lees de informatie voor jouw bestemming op https://www.nederlandwereldwijd.nl/reisadvies/frankrijk. De plek voor informatie van de Nederlandse overheid wereldwijd. Hier vind je alle actuele informatie over reisdocumenten & visa, inreisbeperkingen, veiligheidsrisico’s, gezondheid, douanemaatregelen en contactgegevens van lokale hulpdiensten en ambassades.

Reis je met de auto naar je bestemming of huur je ter plekke een auto bereid je reis dan voor met de landeninformatie van de ANWB: https://www.anwb.nl/vakantie/frankrijk/reisvoorbereiding/. Hier vind je meer informatie over tolheffing, verkeersregels, milieuzones, routeinformatie en bereikbaarheid.

Een goede voorbereiding zorgt voor meer vakantieplezier!

Als jeop reis gaat, dien je goed uitgerust te zijn en over een goede gezondheid en conditie te beschikken. Heb je speciale aandoeningen, dan is het zeer aan te raden een codicil/talisman te dragen en een medicatielijst en voldoende medicijnen vanuit Nederland mee te nemen. Let daarbij op mogelijke voorwaarden bij de invoer daarvan.

NB. Zorg dat u niet vertrekt zonder een goede ziektekosten- en/of reisverzekering.

EHBO
Je dient zelf te zorgen voor enkele EHBO-spullen, oa. pijnstillers, pleisters, jodiumtinctuur, sporttape, rekverband, evenals een reservebril, zonnebrand, zonnebril, ed. Check ook de paklijst in de SNP Reiswijzer in Mijn SNP.

Neem tijdens wandelingen bij warm tot zeer warm weer voor de zekerheid 2 liter drinkwater per persoon mee in je dagrugzak.

Teken
De Ziekte van Lyme en Tekenencephalitis (Tick-borne Encephalitis; TBE, FSME, RSSE) worden overgedragen door teken. Het verspreidingsgebied van beide aandoeningen komt (nog) niet overeen. De eerste komt vrijwel overal ter wereld voor, de tweede in delen van West-, Midden- en Oost-Europa, Scandinavië en Siberië. Het risico op besmetting is volgens deskundigen beperkt.Door het dragen van bedekkende kleding en insmeren met insectenwerende middelen (DEET) kunnen tekenbeten zoveel mogelijk voorkomen worden. Ook hier geldt: voor een algemeen advies is er de website van het LCR of ITG, een persoonlijk advies (bv. inenting tegen Tekenencephalitis) dient te worden besproken met uw huisarts en/of een arts van een reizigersadviescentrum (GGD Nederland).

De politie dwingt in Frankrijk nog respect af. Als je door de politie een vraag wordt gesteld, beantwoord deze dan geduldig en beleefd. De Franse politie is zeer streng wat veiligheid betreft, zeker op luchthavens. Ze zijn serieus als het gaat om onbeheerde bagage. Verdachte pakketjes worden zonder excuus opgeblazen.
Zoals in de rest van Europa zijn de regels streng op het gebied van rijden onder invloed. Het alcoholpromillage mag niet meer zijn dan 0,05% en wie deze regel overtreed kan een fikse boete en gevangenisstraf boven het hoofd hangen. Ook het bezit van (soft) drugs wordt streng gestraft. 

De jacht
De jacht is in Frankrijk een sociaal gebeuren, waar op grote schaal aan meegedaan wordt. Het jachtseizoen is geopend tussen september en februari. Als je in het bos loopt en borden ziet waarop staat ’chasseurs’ of ’chasse gardé’ let dan op en volg de aanwijzingen van de jagers.

Je reis begint hier!

s

Frankrijk - Ecrins

Expeditie vanuit comfortabel chalet

Kindvriendelijk outdoor basecamp in de Écrins

Zwaarte
Comfort
Family specials
Groepsreis

Welke variant kies je?

Bij deze reis heb je keuze uit meerdere varianten.

Met wie ga je op reis?

Kies je vertrekdatum

Prijzen zijn gebaseerd op basis van gekozen reisgezelschap (excl. reserveringskosten)

ma di wo do vr za zo
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wij controleren de beschikbaarheid na boeking

Kies je vertrekdatum

Prijzen zijn gebaseerd op basis van gekozen reisgezelschap (excl. reserveringskosten)

Startdatum
Aantal dagen
Beschikbaar
Prijs p.p.
Wij controleren de beschikbaarheid na boeking
SNP Natuurreizen

Kunnen we je helpen?

Vrijblijvend en persoonlijk advies? Onze reisadviseurs helpen je graag verder, via e-mail, telefoon of chat. Onze openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 09.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.