Bergwandelvakantie vanuit hotel en langs berghutten
Uniek aan deze reis
- Fijn hotel in het dal
- Hooggelegen berghutten
- Ruige alpiene tochten
- GPS-tracks aanwezig
Je verblijft in totaal vier nachten onder in het dal, in een comfortabel 4*- familiehotel met grote tuin en een zwembad in Neustift. Het arrangement start met drie overnachtingen in dit hotel, daarna volgen drie overnachtingen in drie verschillende berghutten op traditionele “lager”, de laatste nacht verblijf je opnieuw in het hotel.
Het comfortniveau van deze reis is een gemiddelde van het verblijf in het hotel (comfort 4) en de berghutten (comfort 1-2)
Het hotel beschikt over een lounge, bar, restaurant, wellness ruimte, buitenzwembad en parkeergelegenheid. De kamers beschikken over een badkamer met do/wc, balkon, radio, telefoon en TV.
In de berghutten verlaat je de luxe van het hotel in het dal en je maakt drie nachten deel uit van de wereld van bergbeklimmers en wandelaars, die het hoogste deel van de Stubaier Alpen willen zien. Aan tafel in de gemeenschappelijke Stube of op het terras worden alle ervaringen uitgewisseld; er heerst een typische “huttensfeer”. Je slaapt op kleine slaapzaaltjes (of indien beschikbaar: kamers). Er is overal goed gemeenschappelijk sanitair met warme douches. Voor de douches moet je apart betalen.
In het hotel in het dal is het ontbijt in buffetvorm, ‘s avonds kun je kiezen uit twee viergangendiners. Er is tevens een saladebuffet. De lunch kun je zelf inkopen in de winkeltjes in Kampl en het nabijgelegen hoofddorp Neustift.
In de hutten verblijf je op basis van halfpension (ontbijt, avondeten) met voor onderweg een klein lunchpakket (een voedzame boterham met worst of kaas, stuk fruit, zoete reep). Aangekomen bij de volgende hut kun je daar indien gewenst uitgebreider lunchen. Je hoeft dus op je trektocht in elk geval niet met grote voorraden eten te sjouwen. Denk wel om voedzame snacks of extra's voor onderweg. In de Dresdner en de Sulzenau hut is het mogelijk om glutenvrij te eten. In de Nürnberger Hut moet je zelf hiervoor zorgen.
Dit is een geweldige tocht voor mensen die van stevig wandelen en af en toe wat klauteren houden.
De routes in het dal zijn meestal gemarkeerd met gele borden van het Tourismus Verband. Je wandelt daar meestal over goed begaanbare paden. De overige routes, en zeker die tussen de hutten, voeren over smallere, rotsachtige paadjes. Er zijn ook stukken zonder pad over puinwaaiers en rotsachtig terrein. Bij slecht weer kunnen rotsen glad worden, het is dan echt even opletten, stevige hoogsluitende bergschoenen met goed profiel zijn voor deze tocht een must. Enige bergervaring is voor deze reis bovendien noodzakelijk.
Huttentrektocht
De routes tijdens de huttentocht zijn gemarkeerd met witte borden van de Alpenverein en rode of rood-witte markering op stenen. Op een aantal trajecten zijn er ijzeren kabels in de bergwand verankerd voor extra houvast op de moeilijkere en steilere stukken. Soms voeren behoorlijk smalle paadjes langs steile hellingen. Voor mensen met hoogtevrees is de huttentocht dus niet geschikt, dit is met name van toepassing op dag 5 en 6. Tijdens de huttentrektocht word jouw bagage niet vervoerd. De reis heeft een zwaarte niveau 3, op basis van de afstanden en hoogteverschillen. Qua moeilijkheid is de huttentocht echter niveau 4 en zonder bagagevervoer! Je neemt dus op deze tocht voor 3 nachten bagage mee. De (relatief korte) wandelingen tijdens de huttentocht zijn niet in te korten, wel zijn er altijd 2 varianten mogelijk, die overigens niet zozeer in zwaarte van elkaar verschillen, maar wel in moeilijkheid. De makkelijkere varianten voeren over goede paden, maar via het dal, dus minder spectaculair, met meer hoogtemeters en kilometers. Ze vormen een alternatief bij slecht weer als de hogere routes glad kunnen zijn.
Deze wandelreis is ook geschikt voor oudere kinderen, vanaf 12 jaar, die ervaring hebben met bergwandelen.
In het hotel in Neustift kun je jouw reis indien gewenst na afloop verlengen. Maar ook kun je desgewenst in één van de berghutten een extra nacht bijboeken.
De afstand Utrecht - Kampl beiNeustift is ca. 920 km. Je kunt bij het hotel parkeren. Op de meeste snelwegen in Oostenrijk heb je een vignet nodig. Dit vignet is ter plaatse te koop, maar ook in Nederland (o.a. bij de ANWB).
Vanaf Innsbruck Hbf. neem je de bus naar het Stubaital. Het is 25 km naar Kampl (bei Neustift im Stubaital). Klik hier voor informatie over busdiensten.
Als je per trein arriveert kun je als gast in het Stubaital gratis met het openbaar vervoer naar je bestemming reizen. Hiertoe kun je een voucher downloaden op de website van Stubai Touristik.
Bij dit arrangement past een treinreis met het volgende schema:
Bestemming | Tijd | Overstap |
Amsterdam CS – Innsbruck Hbf . | 08:08 - 19:18 | 3 |
Innsbruck Hbf. – Amsterdam CS | 10:40 - 20:44 | 2 |
Treinschema’s zijn altijd onder voorbehoud van wijzigingen.
Kinderen t/m 14 jaar reizen gratis op internationale reizen via Duitsland naar Oostenrijk. Zij betalen alleen zitplaatsreservering van 4 euro per traject.
SNP kan deze treinreis voor je reserveren. De prijs wordt getoond in het boekingsformulier als je de treintrajecten aanvinkt. Mochten wij de treinreis niet voor deze prijs kunnen reserveren, dan nemen we contact met je op.
Om een treinreis te kunnen boeken via SNP is het downloaden van de NS International App op je mobiele telefoon een voorwaarde. SNP geeft alleen mobiele treintickets uit, die via deze App beschikbaar zijn. Klik hier; Veelgestelde vragen (Treinen en tickets) voor meer informatie over deze App en reizen per trein.
Wil je zelf je treinreis boeken, dan kan dit via www.nsinternational.nl of www.interrail.euU kunt dit arrangement starten in de periode van begin juli tot eind september. Buiten deze periodes zijn de berghutten gesloten. Open gaan en sluiten van de hutten is bovendien weersafhankelijk, dus de aangegeven periode is indicatief.
Op reis gaan betekent een onvermijdelijke CO2 voetafdruk. Zelfs deze reis naar Stubaital ontkomt daar niet aan. Hoe groot is mijn voetafdruk? In onderstaand diagram kun je zien welke voetafdruk jij achterlaat met je reis. Je ziet ook het verschil wanneer je per trein of per auto reist.
Hoe kan ik mijn voetafdruk compenseren? SNP zorgt voor CO2 compensatie bij alle landarrangementen die wij aanbieden, inclusief overnachtingen, excursies en transfers. Wanneer je ook je treinreis bij SNP boekt, dan zorgen wij ook daar voor een volledige CO2 compensatie. De kosten hiervoor vind je terug op je offerte of reisovereenkomst.
Om je een idee te geven van CO2 besparing: met 10 zonnepanelen op je dak bespaar je jaarlijks ongeveer 1200 kilo CO2. Meer lezen? Kijk op snp.nl/co2neutraal.
Hou er rekening mee dat u in de berghutten alleen met contant geld kunt betalen.
Tijdens de huttentrektocht dien je voor 3 nachten bagage mee te nemen. Deze kan beperkt blijven tot toiletartikelen, verschoning, een lakenzak of slaapzak, een kussensloop en een handdoek. Verder moet je natuurlijk een warme fleece, regenkleding, lunchpakket en drinken bij je hebben. In de hutten hebben we alle maaltijden voor je geregeld, inclusief elke dag een lunchpakket. Hierdoor hoeft je deze dagen toch niet een al te zware rugzak mee te sjouwen. Een rugzak met inhoud tussen 30 en 40 liter volstaat daarom.
Als gevolg van de maatregelen rondom het coronavirus kunnen er onverwachts wijzigingen in onderdelen van de reis optreden die wij op dit moment niet kunnen overzien. Wij proberen natuurlijk deze wijzigingen tot een minimum te beperken, maar vragen onze klanten om enige flexibiliteit in deze uitzonderlijke situatie. Er is in dat geval ook voor ons sprake van overmacht.
Kijk voor meer informatie ook op ‘Het coronavirus en SNP Natuurreizen’
Graag willen we je wijzen op specifieke regels voor reizen naar Oostenrijk en de regels die van belang zijn voor een vakantie in dat land, op de 'website van het Oostenrijks verkeersbureau'.
Extra informatie voor bezoek berghutten is te vinden op de 'Website van de Oostenrijkse Alpenvereniging'
Schade door overstroming
26-7-2022: Door een weggeslagen brug is de weg naar de Sulzenauer Hut via het dal alleen mogelijk via de Wildwasserweg.
Voor een verblijf in Oostenrijk hebt u een geldig paspoort of een geldige Nationale Identiteitskaart nodig.
Medisch paspoort
Een Europees Medisch Paspoort (EMP) is geen geldig grensdocument! Maar het is wel erg handig voor mensen die met regelmaat medicijnen (moeten) innemen. Het is verkrijgbaar bij oa. huisarts, apotheek, medisch specialist of GGD. Op het EMP vermeldt de arts gegevens over ziekte en de benodigde medicijnen. Met dit document voorkomt u problemen bij de douane. Meer informatie vindt u op EMP en douane. Voor het meenemen van medicijnen die onder de Opiumwet vallen, is een aparte vergunning nodig (zie medicijnen Opiumwet).
Rij- en kentekenbewijs
De Nederlandse rij- en kentekenbewijzen worden erkend.
Tolvignet
Op Oostenrijkse snelwegen heeft u een tolvignet nodig. U kunt een vignet kopen op tankstations vóór de Oostenrijkse grens. Daarnaast zijn er trajecten waar u (tevens) tol moet betalen, bv de Brennerpass en sommige lange tunnels. Voor campers zwaarder dan 3550 kg is geen vignet meer nodig. In plaats daarvan betaalt u tol door middel van kilometerheffing via een GO-box. Deze box is verkrijgbaar bij de grens. Meer informatie via www.go-maut.at.
Als u op reis gaat, dient u goed uitgerust te zijn en over een goede gezondheid en conditie te beschikken. Hebt u speciale aandoeningen, dan is het zeer aan te raden een codicil/talisman te dragen en een medicatielijst en voldoende medicijnen vanuit Nederland mee te nemen.
Bij spoedeisende medische problemen kunt u op vertoon van uw paspoort gratis worden behandeld, maar bij de afhandeling komt dan dikwijls wel veel papierwerk kijken. Bel bij een spoedgeval een ambulance (Rettungsdienst) of de plaatselijke doktersdienst.
NB. Zorg dat u niet vertrekt zonder een uitgebreide ziektekosten- en/of reisverzekering.
EHBO
U dient zelf te zorgen voor enkele EHBO-spullen, oa. pijnstillers, pleisters, compeed, jodiumtinctuur, sporttape, rekverband, evenals een reservebril, zonnebrand, zonnebril, ed.
Teken
De Ziekte van Lyme en Tekenencephalitis (Tick-borne Encephalitis; TBE, FSME, RSSE) worden overgedragen door teken. Het verspreidingsgebied van beide aandoeningen komt (nog) niet overeen. De eerste komt vrijwel overal ter wereld voor, de tweede in delen van West-, Midden- en Oost-Europa, Scandinavië en Siberië. Het risico op besmetting is volgens deskundigen beperkt. Door het dragen van bedekkende kleding en insmeren met insectenwerende middelen (DEET) kunnen tekenbeten zoveel mogelijk voorkomen worden. Ook hier geldt: voor een algemeen advies is er de website van het LCR of ITG, een persoonlijk advies (bv. inenting tegen Tekenencephalitis) dient te worden besproken met uw huisarts en/of een arts van een reizigersadviescentrum (GGD Nederland).
Vrijblijvend en persoonlijk advies? Onze reisadviseurs helpen je graag verder, via e-mail, telefoon of chat. Of bekijk de veelgestelde vragen. Onze openingstijden zijn van ma t/m vr van 09.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur (van 1 oktober tot 18 december is SNP op zaterdag gesloten).
SNP Natuurreizen wordt met een 4.7/5 beoordeeld door 1042 klanten