Wandelen vanuit twee mooi gelegen hotels
Uniek aan deze reis
- Beroemde baai van Kotor
- Boottochtje door de fjord
- Goede prijs-kwaliteitsverhouding
- Historisch Cetinje
- Wandelen boven de blauwe zee
- GPS-tracks aanwezig
Het eerste deel van de week overnacht je midden in de stille natuur van Lovcen NP. Het hotel, opgetrokken uit natuurlijke materialen, is modern en sfeervol ingericht met een goed restaurant. Vanaf het terras heb je een geweldig uitzicht op de hoogste toppen van het berggebied.
Het tweede deel van de week ben je te gast in het centrum van Perast, in één van de charmantste hotels van Montenegro. De ligging is ronduit perfect. Perast biedt de beste panorama’s (op zeeniveau) over de baai van Kotor, met het eilandje Otocic Sveti Dorde in de baai vlak voor de deur en de steile rotswanden die oprijzen achter de mooie 16e-eeuwse klokkentorens van Perast. Tel daarbij de vriendelijke service, mooi gerenoveerde kamers in een traditioneel natuurstenen gebouw, en bovenal een restaurant dat nog lang in het geheugen gegrift zal staan. Pal voor de deur ligt het terras. Je kunt er letterlijk met de voeten in het water je maaltijd nuttigen: heerlijke gamba’s of mossels uit de baai met verse pasta en een goed glas wijn.
Let op: kies je voor kamertype 'tweepersoonskamer met gescheiden bedden" dan verblijf je in Perast in een luxer appartement in het dorpje, op loopafstand van de accommodatie. Het appartement heeft geen lift en je bereikt het via trappensteegjes. Je ontbijt dan wel in het hotel.
Elke ochtend staat er een ontbijt voor je klaar.
Lunchinkopen kun je in Perast in een lokaal winkeltje doen. Onderweg is er tijdens de wandelingen niet veel te krijgen. In Lovcen NP kun je na de 1e wandeling prima in Cetinje lunchen. Tijdens de 2e wandeling vind je nabij de top een leuk restaurantje om wat te eten. Eventueel kun je door het hotel een lunchpakket laten klaarmaken.
In Lovcen NP wordt er 's avonds een prima maaltijd geserveerd. In Perast is het restaurant van het hotel zeer aan te bevelen, maar er is meer keuze in het plaatsje.
De wandelingen tijdens deze reis lopen in lengte uiteen van 11 tot 15 km, eenmaal 7 km. De hoogteverschillen lopen uiteen van 200 tot 700m stijgen en 400 tot 900m dalen. In Lovcen NP wandel je door een bosrijke en bergachtige omgeving over onverharde wegen en stenige paadjes. Tijdens de wandelingen rond de Baai van Kotor zie je steeds weer de helderblauwe zee, met eilandjes erin en omringd door steile bergwanden. De wandeling hier, op één na, beginnen op hoogte. Je hoeft dan ook niet veel te klimmen, maar je daalt wel veel. Wandelstokken kunnen dan handig zijn (als je weet hoe ze te gebruiken zijn). De dagtochten zijn door deze opbouw zelfs op warme dagen nog goed te doen. De enige lange klim gaat door schaduwrijk bos. Er zijn geen hoogtevreesgevoelige passages. Het terrein bestaat uit militaire paden (stenen wegen van 1 tot 1,5 meter breed en veelal vlak), bergpaden en soms een stukje (on)verharde weg.
Zowel Lovcen NP als Perast lenen zich uitstekend voor een rustdag. Het is heerlijk toeven in de rustige natuur en in het oude plaatsjes aan zee. Als je slechts op één plek een extra nacht kunt bijboeken, dan raden we Perast aan. Deze plek is zo uniek, dat je er niet meer weg wilt. Bovendien is er nog een extra wandeling in de omgeving van Perast beschreven (hiervoor is wel extra transfer nodig, die ter plaatste geregeld en betaald kan worden).
Je kunt eenvoudig 1 of 2 dagen in het wonderschone Dubrovnik (Kroatië), aan dit wandelarrangement koppelen. De busverbinding is prima (ca. 80 km).
Grand Park Hotel is een groot, modern ****-stadshotel in het westelijke deel van Dubrovnik, in de wijk Lapad en vlakbij het gelijknamige kiezelstrand. Met zijn weelderig ingerichte kamers met uitzicht op de zee en de Lapad Bay-promenade, biedt het een perfecte mix van Italiaanse architectuur, functionaliteit en harmonie. Met een kenmerkend Italiaans interieurontwerp zijn alle kamers uitgerust met: airconditioning, kluis, minibar, LCD SAT/TV, telefoon en gratis Wi-Fi internet. Het hotel heeft een zwembad, welness-spa centrum, meerdere bars en een restaurant.
Privé transfer van vliegveld van Tivat naar de eerste accommodatie in Lovcen N.P.
Voorwaarden: De transferkosten zijn per rit voor een gezelschap van max. 3 personen. Voor groepen van 4 of meer personen geldt een toeslag.
Privé transfer van Dubrovnik (vliegveld) naar het eerste hotel in Lovcen NP
Voorwaarden:
De transferkosten zijn per rit voor een gezelschap van max. 3 personen. Voor groepen van 4 of meer personen geldt een hoger tarief. Ook als je in Dubrovnik stad wilt worden opgehaald, geldt een toeslag (30 minuten langer rijden).
Let op: tussen 5 juli en 2 september geldt een toeslag van 20% tussen op deze transferprijs (dit vanwege lange wachttijden aan de grens).
Privé transfer van vliegveld van Podgorica naar de eerste accommodatie in Lovcen N.P.
Voorwaarden: De transferkosten zijn per rit voor een gezelschap van max. 3 personen. Voor groepen van 4 of meer personen geldt een toeslag.
Privé transfer van Perast naar het vliegveld van Dubrovnik.
Voorwaarden:
De transferkosten zijn per rit voor een gezelschap van max. 3 personen. Voor groepen van 4 of meer personen geldt een toeslag. Ook als je in Dubrovnik stad wilt worden afgezet geldt een toeslag (30 minuten langer rijden).
Let op: tussen 5 juli en 2 september geldt een toeslag van 20% tussen op deze transferprijs (dit vanwege lange wachttijden aan de grens).
Privé transfer van de tweede accommodatie in Perast naar het vliegveld van Podgorica.
Voorwaarden: De transferkosten zijn per rit voor een gezelschap van max. 3 personen. Voor groepen van 4 of meer personen geldt een toeslag.
Privé transfer van de tweede accommodatie in Perast naar het vliegveld van Tivat.
Voorwaarden: De transferkosten zijn per rit voor een gezelschap van max. 3 personen. Voor groepen van 4 of meer personen geldt een toeslag.
Kies bij deze reis voor een retourvlucht op Podgorica of Tivat in Montenegro.
Vanaf Amsterdam vlieg je dagelijks naar Podgorica (met overstap).
TUI Fly vliegt tweemaal per week rechtstreeks vanaf Brussel naar Tivat.
Je kan ook naar Dubrovnik in Kroatië vliegen (bv. met Transavia) en daar een auto huren.
Er zijn meer vluchten op Dubrovnik dan op Podgorica of Tivat en het is slechts 50 km rijden van Dubrovnik Airport naar Tivat Airport in Montenegro.
SNP regelt graag de vlucht naar je bestemming. Informeer naar mogelijkheden en tarieven.
e-mail: info@snp.nl of telefoonnummer: 024 3277000
Het is sterk aan te raden om een transfer bij te boeken van het vliegveld van aankomst naar het eerste hotel in Lovcen. Dit hotel is afgelegen en niet per openbaar vervoer te bereiken. Je kunt een transfer bijboeken vanaf Tivat airport, Podgorica airport of vanaf Dubrovnik airport.
Voor de terugreis raden wij ook aan een transfer bij te boeken vanaf Perast naar het vliegveld van je keuze (Tivat, Dubrovnik of Podgorica). Je kunt ook zelf een taxi naar Tivat regelen (in de zomermaanden zijn taxi's echter schaars) of een lijnbus nemen vanaf Kotor stad naar Podgorica (100 km, minimaal 3x per dag) of naar Dubrovnik (60 km, paar keer per dag).
Je kunt dit arrangement starten van 15 april tot eind oktober, uitgezonderd de periode van half juli tot eind augustus. Het voorjaar begint vroeg, met soms nog wat sneeuw in de bergen tot begin mei, maar heerlijke wandeltemperaturen en een uitzonderlijke bloemenpracht. In de zomermaanden kan het zeer warm worden en is het drukker aan de kust, duidelijk een minder geschikte periode voor dit wandelarrangement. Het najaar is perfect om te wandelen en de zee is tot laat in het jaar op zwemtemperatuur.
Op reis gaan betekent een onvermijdelijke CO2 voetafdruk. Ook deze reis naar Montenegro ontkomt daar niet aan. Hoe groot is mijn voetafdruk? In onderstaand diagram kun je zien welke voetafdruk jij achterlaat met je reis. Je ziet ook het verschil wanneer je per vliegtuig of per auto reist.
Om je een idee te geven van CO2 besparing: met 10 zonnepanelen op je dak bespaar je jaarlijks ongeveer 1200 kilo CO2. Meer lezen? Kijk op snp.nl/co2neutraal.
Tijdens de reis zijn er een aantal korte transfers naar het beginpunt van de wandeling of vanaf het eindpunt van de wandeling geregeld: op dag 2, 4 en 6. Op dag 5 is er ook een boottochtje naar het beginpunt van de wandeling aan de overkant van de Baai van Kotor geregeld.
De transfers op dag 1 en 7 van en naar het vliegveld zijn niet geregeld, maar kun je wel optioneel bijboeken. Dit is sterk aan te raden omdat de mogelijkheden per openbaar vervoer zeer beperkt zijn, en taxi's vaan schaars zijn en lastig te boeken.
Ga je binnenkort op reis naar Montenegro bereid je reis dan goed voor en lees de informatie voor jouw bestemming op https://www.nederlandwereldwijd.nl/reisadvies/montenegro. De plek voor informatie van de Nederlandse overheid wereldwijd. Hier vind je alle actuele informatie over reisdocumenten & visa, inreisbeperkingen en coronamaatregelen, veiligheidsrisico’s, gezondheid, douanemaatregelen en contactgegevens van lokale hulpdiensten en ambassades. Lees deze informatie goed en op tijd door, zodat je eventueel nog voldoende tijd hebt om je reisdocumenten te regelen, vaccinaties te halen en een PCR test te regelen indien nodig.
Reis je met de auto naar je bestemming of huur je ter plekke een auto bereid je reis dan voor met de landeninformatie van de ANWB: https://www.anwb.nl/vakantie/montenegro/reisvoorbereiding/. Hier vind je meer informatie over tolheffing, verkeersregels, milieuzones, routeinformatie en bereikbaarheid.
Een goede voorbereiding zorgt voor meer vakantieplezier!
Als u op reis gaat, dient u goed uitgerust te zijn en over een goede gezondheid en conditie te beschikken. Hierdoor kunnen ongemakken, als 'reizigersdiarree' veroorzaakt door een ander klimaat, de hoogte en vreemd voedsel tot een minimum worden beperkt. Hebt u speciale aandoeningen, dan is het zeer aan te raden een codicil/talisman te dragen en een medicatielijst en voldoende medicijnen vanuit Nederland mee te nemen.
N.B. Let u daarbij op mogelijke voorwaarden bij de invoer daarvan.
Gezondheidszorg
Zorg dat u niet vertrekt zonder een uitgebreide ziektekosten- en/of reisverzekering.
EHBO
U dient zelf te zorgen voor enkele EHBO-spullen, oa. pijnstillers, pleisters, compeed, jodiumtinctuur, sporttape, rekverband, evenals een reservebril, zonnebrand, zonnebril, ed.
N.B. Neem tijdens wandelingen bij warm tot zeer warm weer voor de zekerheid 2 liter drinkwater per persoon mee in uw dagrugzak.
Teken
De Ziekte van Lyme en Tekenencephalitis (Tick-borne Encephalitis; TBE, FSME, RSSE) worden overgedragen door teken. Het verspreidingsgebied van beide aandoeningen komt (nog) niet overeen. De eerste komt vrijwel overal ter wereld voor, de tweede in delen van West-, Midden- en Oost-Europa, Scandinavië en Siberië. Het risico op besmetting is volgens deskundigen beperkt. Door het dragen van bedekkende kleding en insmeren met insectenwerende middelen (DEET) kunnen tekenbeten zoveel mogelijk voorkomen worden. Ook hier geldt: voor een algemeen advies is er de website van het LCR of ITG, een persoonlijk advies (bv. inenting tegen Tekenencephalitis) dient te worden besproken met uw huisarts en/of een arts van een reizigersadviescentrum (GGD Nederland).
In Montenegro kan doorgaans veilig gereisd worden voor zover de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen in acht genomen worden (belangrijke sommen geld en dure voorwerpen in een kluis van het hotel deponeren, vermijden 's nachts geld uit bankautomaten te halen, etc.). Kleine criminaliteit (zakkenrollen en gauwdiefstal) komt vooral in de steden voor. Bedenk ook dat Montenegro in een aardbevingsgebied ligt.
Vrijblijvend en persoonlijk advies? Onze reisadviseurs helpen je graag verder, via e-mail, telefoon of chat. Of bekijk de veelgestelde vragen. Onze openingstijden zijn van ma t/m vr van 09.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.