SNP - de kunst van het ontdekken
op pad met een klein gezelschap reisgenoten, begeleid door deskundige reisleiders
zelfstandig op reis samen met uw partner, met vrienden of familie of alleen
de leukste actieve arrangementen voor vrienden, vriendinnen en families
stel uw eigen reis samen uit diverse reisonderdelen
aanbod van korte workshops en cursussen voor de actieve buitensporter

Europa / Frankrijk

Frankrijk - Côte d’Or * wijnwandelreis, 7 dagen

’Dégustation et Vente’ in de Côtes de Nuits & Côtes de Beaune, wijnwandelvakantie vanuit hotels, groepsreis

Dé wijnreis in de Bourgogne voor wandelende (amateur)vinologen, liefhebbers en lekkerbekken. Ontdek samen met SNP-vinoloog Richard Bos bijzondere wijnhuizen in de Côte d'Or. Ruiken, proeven, wandelen en lekker eten rond de lieflijke 'Gouden Helling'. Voordelig wijn kopen zonder gesjouw ter plekke. Wij bezorgen het na de reis bij u thuis. Voor boekers een mooie fles als voorproefje.

[gallery]

  • van dag-tot-dag

  • goed om te weten

  • extra

  • heen- en terugreis

  • actueel

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

  • 7

Programma
Per eigen auto óf wanneer u de heen- en terugreis bij SNP heeft geboekt per Thalys en TGV arriveert u in Bourgondië. Uw eerste verblijfplaats is Nolay met zijn fraaie markthal, statige huizen en kleine straatjes. Nadat we onze intrek hebben genomen in het vriendelijke hotelletje in het centrum, wacht ons een welkomsaperitief en een uitgelezen diner met een selectie, fraaie wijnen.

Overnachting in
Nolay

Programma
In de ochtend houdt Richard Bos een korte uiteenzetting over de wijnen van de Côte d’Or en worden termen als ‘terroir’, druivenrassen, bodemgesteldheid en vinificatietechnieken uiteengezet. Daarna gaan we op pad voor een bezoek aan de wijngaarden van de Côte de Châlonaise. Hier worden mooie wijnen geproduceerd, die minder bekend zijn dan de beroemde wijnen van de Côte d’Or. In het dorp Meursault nemen we een kijkje bij een traditionele tonnenmakerij. ’s Middags maakt u een wandeling door de vriendelijke wijnheuvels van de Châlonaise van Mercurey naar het wijndorpje Bouzeron, de bakermat van de Bourgogne Aligoté. We passeren het dorpje Rully, waar de mousserende Cremant de Bourgogne vandaan komt. Lengte 8 km, 200m stijgen en dalen, 3 uur.

Overnachting in
Nolay

Programma
Na het ontbijt rijden we naar Meursault: ’Capitale des Grands Vins Blancs de Bourgogne’. We bezoeken hier het wijnhuis Janots Bos waar we de wereldberoemde 'witte' ook kunnen proeven. Voor een heerlijke picknick in het veld rijden we naar het dorpje Vauchignon, gelegen aan het einde van een vallei, in het mooie keteldal 'Cirque Au Bout du Monde'. In de middag wandelen we langs de 100 meter hoge wanden omhoog en passeren - alvorens we het vlakke plateau bereiken - een kleine waterval. Als we de merkwaardige vlakte zijn overgestoken, wandelen we verder langs de steile, oostelijke rand boven het dorpje Onches naar St.Romain. Onderweg kunt u genieten van de mooie uitzichten. Lengte 9 km, 3 uur, 150m stijgen en 300m dalen.

Overnachting in
Nolay

Programma
We nemen afscheid van Nolay en rijden het noordelijke deel van de Côte d’Or. De ochtend staat in het teken van de rode wijnen van de Côte de Nuits tijdens een bezoek aan een een mooi wijnhuis in Gevrey-Chambertin. Naopolen Bonaparte was een uitgesproken liefhebber van deze rijke rode wijn. Al in de 7e eeuw plantten monniken van de Abdij van Bèze hier hun wijnstokken. De appelation van Gevrey-Chambertin omvat maar liefst 9 grand crus en 27 premier crus! De beste wijngaarden liggen beschut onder de blootliggende kalkwanden van de steile Combe Lavaux. Dit is de streek waar de fermste, langstlevende en op den duur meest fluwelige, rode Bourgognes gemaakt worden. We picknicken in de nabijheid van het kasteel Clos de Vouget, omgeven door de beroemdste grand cru gaarden van de regio en tegenwoordig ingericht als wijnmusem. Als er voldoende tijd is kunnen we er een kijkje nemen. Het kasteel is ook het hoofdkwartier van de Confrerie des Chevaliers de Tastevin, een 70 jaar oud genootschap van wijnmakers. ’s Middags verlaten w even de wijngaarden van de Côte en verandert het landschap van karakter: bossen, akkers en golvende weilanden zetten de toon rond Arnay-le-Duc, waar we een bezoek brengen aan een kaasmakerij in het dorpje St.Prix-les-Arnay, waar de Colombier-kaas vandaan komt. Daarna rijden we terug naar de Côte de Beaune, waar we onze intrek nemen in een fraai hotel in centrum van Beaune.

Overnachting in
Beaune

Uw verblijfplaats
Hotel des Remparts

Programma
Vandaag maken we een rustige wandeling van Aloxe-Corton door de wijnheuvels van de Côtes de Beaune naar Beaune. De grond is hier wat meer ijzerhoudend, wat de lichtere rode kleur van de wijnen uit deze gaarden verklaart. De wijngaarden van Corton-Charlemagne leveren als uitzondering in deze vallei een (grand cru) witte wijn, die volgens de legendes al door Karel de Grote gedronken werd. De rode wijnen zijn gemaakt van de krachtige pinot-noir druif rijk aan tannine: een wijn dus die zich langzaam ontwikkelt. Als het veelkleurige dak van het kasteel Corton-André achter ons hebben gelaten bereiken we al gauw het dorpje Savigny-les-Beaune, waar we een wijnboer bezoeken. Na een picknick in het veld en een goed glas Savigny wandelen we verder over de beboste heuvelrug Montagne de Rochetin naar Beaune. Lengte 14 km, 4 uur, 375m stijgen en dalen.

Overnachting in
Beaune

Uw verblijfplaats
Hotel des Remparts

Programma
Vandaag bezoeken we Beaune, het belangrijkste handelscentrum voor de wijnen van de Côte d’Or en misschien wel een van de belangrijkste wijnsteden ter wereld. Het oude centrum van de stad, binnen de muren is nog goeddeels intact. Het beroemdste gebouw is natuurlijk het Hospice Dieu. In dit schitterend gerestaureerde vijftiende-eeuwse hospitaal valt vooral het uit hout en kleurige leisteentjes opgetrokken dak op. In het hospitaal krijgt u een goede indruk van de wijze waarop zieken (van stand) werden verzorgd en voorbereid op wat onvermijdelijk komen zou. Het werkelijk imposante drieluik 'Het Laatste Oordeel' van de Vlaamse meester Rogier van de Weyden, moest de stervenden tot boetedoening bewegen. Een bezoek strekt zeker tot aanbeveling. En op zaterdag (reis 2) is er de levendige markt.
In de statige panden zijn diverse handelshuizen gevestigd. ’s Middags bezoeken we in Nuits-St.Georges het befaamde huis Bertrand Marchard de Gramont. ’s Avonds wacht u een laatste –culinair- hoogtepunt: het diner in het vermaarde restaurant Le Jardin des Remparts, bekroond met 1 Michelinster. Hier zet Richard voor de laatste maal een bijzonder selectie wijnen voor u op tafel.

Overnachting in
Beaune

Uw verblijfplaats
Hotel des Remparts

Programma
Einde arrangement. Per bus rijden we u naar het treinstation van Dijon.

  • accommodaties

  • inbegrepen

  • niveau

  • reisgezelschap

  • reisperiode

Over de accommodaties
De eerste drie nachten verblijft u in een goed en gastvrij dorpshotel genaamd La Halle. Dit eenvoudige (**) doch charmante hotelletje is prachtig gelegen in het historische centrum van Nolay, aan een bijzonder gezellig, autovrij pleintje. U wordt in dit eeuwenoude Bourgondisch huis warm ontvangen door de gastvrouw Noëlle Pocheron. De kamers zijn vrij klein maar heel charmant ingericht. Het geheel ademt de sfeer en de rust van een typisch Frans dorpshotel. Alle kamers hebben een privé badkamer en toilet. Een deel van de gasten wordt ondergebracht in de aangrenzende en smaakvol ingerichte chambres d’hôte van de broer van Noëlle. 3 nachten.
In het centrum van de hoofdstad van de Bourgognewijnen, Beaune, vindt u het uitstekende en sfeervolle ***-hotel Les Remparts. Het hotel is gesitueerd in een 17e eeuws huis, waar u zich bij Claude en Elyane Epailly meer dan thuis voelt. Het hotel heeft een lobby en gezellige ontbijtruimte. Als het weer goed is wordt het ontbijt geserveerd in de bloemenrijke patio. De kamers zijn comfortabel en gezellig ingericht en zijn van alle gemakken voorzien. Voorts beschikt het hotel over beveiligde parkeerplaats, internet toegang, wasservice en kan men fietsverhuur en transfers naar en van het station regelen. Klasse ***, 3 nachten.


Over de maaltijden
Tijdens deze reis zijn ontbijten en diners, alsmede drie picknicks inbegrepen. Alleen het diner op dag 5 is niet inbegrepen, U kunt dan in Beaune zelf bepalen waar u gaat eten.
Tijdens ons verblijf in Nolay dineren we - na een welkomsaperitief - de eerste avond uitgebreid. Richard Bos zorgt voor een selectie passende wijnen. De volgende twee avonden worden we verwend met uitstekende drie-gangen diners.
In Beaune laten wij één avond de mkeuze aan u. Eenmaal eten we in een prima restaurant in het centrum van Beaune. De laatste avond dineren we in het vermaarde 1-ster Michelinrestaurant Le Jardin des Remparts in Beaune, waar Richard Bos een uitgelezen selectie wijnen voor u uitzoekt (inclusief).
Drie maal verzorgt Richard een picknick in het veld, inclusief wijn (indien het weer het toe laat; bij slecht weer luncht u dan in een restaurantje). De overige dagen dient u zelf voor de lunch (of een lunchpakketje) te zorgen.



De Bourgondische keuken

In de smaakvolle Bourgondische keuken worden ingrediënten gebruikt die afkomstig zijn uit de streek, zoals het beroemde rundvlees van de Charolais koeien, gerechten met wild en gevogelte, forel, wijngaardslakken, paddestoelen en verschillende soorten groentes. Vooral de combinatie van vlees en gevogelte met stevige wijnsauzen (de 'meurettes') hebben de Bourgondische keuken beroemd gemaakt. Zo zijn de ‘Boeuf Bourguignon’ en ‘Coq au vin’ wereldberoemde gerechten. Een oud Frans gezegde luidt dan ook "Le bon vin appelle le bon plat", ofwel waar goede wijn is, wordt ook goed gegeten. Verder zijn typisch Bourgondische gerechten o.a. de 'Jambon Persillé' (een voorgerecht van ham doorwerkt met peterselie), 'Andouillettes' (verschillende typen worstjes'), 'Civet de Lièvre' (in wijn gestoofde ragout van haas), 'Daube Bourguignonne' (gestoofd rundvlees) en verschillende vruchtentaarten als dessert.



Inbegrepen
  • alle overnachtingen op kamers met douche/toilet
  • alle ontbijten en diners vanaf diner dag 1 t/m ontbijt dag 7 (uitgezonderd diner op dag 5); op dag 2 incl. welkomsaperitief en wijn, op dag 6 inclusief wijn)
  • picknicks op dag 3, 4, 5
  • alle transfers ter plekke conform programma
  • wijnproeverijen volgens programma
  • excursies naar vatenmakerij en kaasboer
  • thuisbrengservice (bij tenminste 12 gekochte flessen)


Niet inbegrepen
  • heen en terugreis per dagtrein (optioneel)
  • treinkaartje geldig vanaf elk station in Nederland (optioneel)
  • diner dag 5
  • uitgaven van persoonlijke aard
  • verzekeringen
  • fooien


Over de zwaarte van de reis
Tijdens deze reis staan de wijnen van de Côte d’Or centraal. Proeven, ruiken en kopen en bovendien het nodige van de diverse wijnen opsteken. Tevens maakt u enkele korte wandelingen van maximaal 3 uur. De hoogteverschillen zijn gering. U stijgt en daalt per dag maximaal 300 meter. U wandelt over onverharde zandwegen en kleine bospaden. De paden zijn meestal goed onderhouden, hoewel sommige bospaden bij nat weer modderig worden en enkele paden stenig zijn. Goede wandelschoenen zijn noodzakelijk. Vooral na een regenbui is een goed profiel noodzakelijk op de glad geworden paden. Natuurlijk kunt u ook in het hotel blijven en uw dag zelf invullen, bijvoorbeeld door een wandeling in de omgeving maken. Ons programma is immers vrijblijvend.


Reisleiding
Deze speciale wijnwandelreis wordt begeleid door Richard Bos, een Nederlandse wijnmaker die van zijn passie zijn werk heeft gemaakt. Na de Wijnacademie in Nederland te hebben gevolgd, heeft hij diverse cursussen gevolgd bij de C.F.P.P.A in Beaune, om zich meer te verdiepen in de Wereld van de Wijn. Vervolgens heeft hij een aantal jaren bij een bekend handelshuis in Beaune gewerkt. Ook oriënteerde hij zich in andere wijnstreken, ook in de zogenaamde ‘nieuwe wijnlanden’. Graag deelt hij zijn passie voor wijnen, vooral die van de Bourgogne, met anderen. Samen met zijn Franse compagnon Janots, startte hij enkele jaren geleden in Meursault een eigen wijnbedrijf op. Natuurlijk kan hij ook vol enthousiasme vertellen over de schoonheid en de (gastronomische) geheimen van de streek waar hij zijn hart aan heeft verpand. Tijdens deze reis begeleidt hij u op onze ontdekkingstocht langs vermaarde en verborgen wijnhuizen van de Côte d’Or, en leert hij u alle details van deze bijzondere wijnen van Bourgondië en adviseert hij u bij de aanschaf van uw wijnen.


Minimum aantal deelnemers
7


Maximum aantal deelnemers
15


Geschikte reisperiode
In de beschut gelegen Côte d’Or is het weer gemiddeld beter dan bij ons. De temperaturen liggen hoger en er valt minder neerslag. In september en oktober is het in Bourgondië meestal lekker weer, met temperaturen van rond de 20ºC. In deze periode moet u wel rekening houden met koelere nachten. De zomer en het vroege najaar is in Bourgondië de droogste periode. Toch moet u in elk jaargetijde bedacht zijn op een regenachtige dag.


  • materialen en uitrusting

  • overige informatie

  • kaart

Bagage mee op reis
Houdt er bij het inpakken van uw bagage rekening mee, dat u op de heen en terugreis in Parijs per metro tussen de kopstations Paris-Nord en Paris-Lyon moet reizen. Dit betekent dat u op deze grote stations uw bagage gedurende ca 5 a 10 minuten moet dragen. Wij adviseren u daarom uw bagage in twee kleine weekendtassen of in koffers met wieltjes te stoppen.

  • GELDIG paspoort
  • kopieën van paspoort, reis-, en ziektenkostenverzekering
  • pinpas
  • eventueel verrekijker, reisgids, flora, fototoestel, woordenboekje
  • enige EHBO-benodigdheden die u eventueel nodig zult hebben
  • lichte wandelschoenen met een goed profiel
  • regenkleding
  • luchtige en warme kleding
  • zonnehoed, zonnebril, zonnebrandolie
  • dagrugzak (min. 25 liter)
  • veldfles (min. 1,5 liter)
  • zakmes


  • Hoe verplaatst u zich ter plekke
    In de Bourgogne staat ons een midibus ter beschikking voor de korte transfers. Omdat het reisgebied betrekkelijk klein is, zit u nooit langer dan één uurtje in de bus.


    Geld mee op reis
    Aangezien het merendeel van de kosten bij de reissom is inbegrepen, hoeft u maar op weinig extra uitgaven te rekenen. Reken voor 4 lunches, 1 diner en persoonlijke uitgaven op ca € 150,- tot € 200,- euro. Wat u aan wijn kwijt bent, hangt natuurlijk sterk af van uw eigen kooplust. Maar belangrijk is om te weten dat de wijnen die u direct bij de producent koopt vaak meer dan de helft goedkoper zijn dan wanneer u ze in Nederland aanschaft. De kosten lopen per fles uiteen van € 5,- tot € 15,- , met uitschieters tot ca € 25,- per fles. In Bourgondië is overigens volop gelegenheid om bij bank (pinautomaat) of postkantoor geld te halen.


    Voorbereiding op uw reis
    Wij raden u aan om uitgerust aan uw reis te beginnen. Het reisplezier is dan veel groter.
    Kort voor vertrek krijgt u een informatiepakket met achtergrondinformatie over de wijnen van de Côte d’Or. Bovendien ontvangt u bij aankomst als welkom een fles Côte de Beaune.



    Thuisbrengservice
    Onderweg heeft u – als u wilt – volop de gelegenheid om wijn te kopen. Wijnen van een uitmuntende prijs-kwaliteit verhouding. Gesjouw is echter niet nodig, want vanaf 12 flessen bezorgt SNP het geestrijk vocht bij u thuis.


    Detailkaart
     
    • per vliegtuig

    • op eigen gelegenheid

    • per touringcar

    • per trein

    Waar ontmoet ik de groep
    Maakt u geen gebruik van de door ons aangeboden heen- en terugreis, maar reist u op eigen gelegenheid dan ontmoet u uw reisgezelschap op het station Le Creusot-TGV of in het eerste hotel in Nolay.


    Trein informatie
    Wanneer u uw heen- en terugreis door SNP laat regelen, reist u heen per dagtrein naar Le Creusot en terug vanuit Dijon. Uw definitieve treinschema ontvangt u in de week voor vertrek.
    Het is mogelijk om een treinkaartje (€ 55,- p.p.) bij te boeken dat geldig is vanaf elk station in Nederland naar Brussel-Midi (v.v.).


    • laatste nieuws


    Er zijn momenteel geen bijzonderheden.


    Prijsinformatie

    Data en prijzen

    25 oktober 2010 - 31 oktober 2010 (Garant vertrek)
    € 1085 / € 1250*tweepersoonskamer (gescheiden bedden)
    € 1325 / € 1490*eenpersoonskamer

    groepssamenstelling (nog plaatsen beschikbaar)

    Toelichting

    • prijzen zijn per persoon
    • prijzen met een *) zijn inclusief heen- en terugreis

    Data volgende seizoen

    Voor het nieuwe seizoen zijn voor deze reis de volgende vertrekdata gepland:


    van 1 januari 2011 tot 1 januari 2011

    Data, prijzen en reisprogramma onder voorbehoud


    Extra mogelijkheden bij Frankrijk - Côte d’Or * wijnwandelreis

    • verlengingshotels

    U kunt deze reis uitstekend verlengen met een stadsverblijf in Parijs.

    Parijs
    Hotel Favart
    Hotel Villa Fénelon
     
    Uitgebreide informatie Frankrijk sluit venster
    De gegevens worden opgehaald...
     
    Kaart van deze reis sluit venster
    De gegevens worden opgehaald...
     
    Niveau en comfort uitleg sluit venster
    De gegevens worden opgehaald...
    webshop boeken & kaarten

    klik hier voor de SNP selectie boeken & kaarten behorend bij deze reis

    naar de webshop