SNP - de kunst van het ontdekken
JE VINDT HET BUITEN
op pad met een klein gezelschap reisgenoten, begeleid door deskundige reisleiders
zelfstandig op reis samen met uw partner, met vrienden of familie of alleen
de leukste actieve arrangementen voor vrienden, vriendinnen en families
stel uw eigen reis samen uit diverse reisonderdelen
aanbod van korte workshops en cursussen voor de actieve buitensporter

Finland - Oulanka PAN Park, 8 dagen

Met husky en pulka over de Bear Trail, sneeuwwandeltrektocht met sledehonden langs hutten, groepsreis

4.0

Bijzondere sneeuwwandeltrektocht met bagagetransport door husky met pulka. Trek met een sledehond over de bekende Bear Trail, langs de slingerende Oulankajoki in het Oulanka PAN-Park  Verbaas u over de prachtige ijssculpturen, ontstaan doordat de bomen zijn ingepakt in ijs en sneeuw. Ervaar de wildernis van de taiga in dit winterse paradijs. Overnacht tijdens de trektocht in eenvoudige blokhutten en wie weet zien we het Noorderlicht!

Code 500300 R groepsreis
Niveau
1 2 3 4
 
Comfort
1 2 3 4
 
Waardering
 
Uniek aan deze reis
  • trektocht met sledehonden
  • Oulanka PAN park
  • noorderlicht
[gallery]

  • dag tot dag

  • praktisch

  • van belang

  • extra

  • actueel

  • heen- en terugreis

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

  • 7

  • 8

  • NB Programma

  • kaart

Finland - Oulanka PAN ParkAankomst op Kuusamo
Programma
Vanaf Schiphol vliegen we met een directe vlucht naar Kuusamo (3 uur vliegen). Met een minibus rijden we naar het net onder de Poolcirkel gelegen Oulanka Park (1 uur rijden). De houten cottages ligt in de bossen aan de rand van het park.

Overnachting in
Juuma

Finland - Oulanka PAN ParkDe Karhunkierros
Programma
Na het ontbijt zal de gids uitgebreid ingaan op de reis en vooral de manier waarop de bagage vervoerd wordt. Deze dag zullen we dan ook gebruiken om vertrouwd te raken met de husky’s en de manier waarop we deze sterke dieren inzetten om onze bagage met een pulka te verplaatsen. De husky’s werden in het verleden ook gebruikt als lastdieren en het is duidelijk dat deze dieren erg veel plezier beleven aan het trekken van het pulkasleetje. Als we alles onder controle hebben, maken we een tocht in de omgeving.
Afstand 6 km, duur ongeveer 3 uur.

Overnachting in
Juuma

Finland - Oulanka PAN ParkDe avond valt
Programma
Vandaag trekken we eindelijk de wildernis in. Na het ontbijt worden we aan de rand van het park afgezet. Langzaam zal de karavaan zich in beweging zetten en al snel sneeuwwandelen we door de diepe sneeuw naar het stroomdal van de Oulankajoki. In de loop van de middag arriveren we bij onze prachtig aan de Oulankajoki gelegen hut van Taivalköngäs.
Afstand 6 km, duur ongeveer 4 uur.

Overnachting in
Taivalköngäs

Finland - Oulanka PAN Parkde husky
Programma
Vandaag hebben we een langere etappe voor de boeg, maar gelukkig is deze gedeeltelijk gespoord. We trekken over oude morenenruggen, rustig klimmend en dalend en volgen we het dal van de Oulankajokis tot bij de nieuwe hut van Ansakämppä, mooi gelegen op de rivieroever.
Afstand 17 km, duur 6 uur.

Overnachting in
Ansakämppä

Finland - Oulanka PAN ParkOulankajoki in de winter (Lex van den Bosch)
Programma
Na het ontbijt wordt alles weer in gereedheid gebracht. We kunnen het vandaag rustig aan doen, want de tocht is niet zo lang. Nadat alles is ingepakt, trekt de stoet van sneeuwwandelaars en husky’s verder in de richting van de Russische grens. Na enige tijd verlaten we oevers van de slingerende Oulankajoki en klimmen we uit het stroomdal. Het laatste stuk gaat door een zeer oud taigabos met mysterieus ingepakte bomen. Onze hut ligt aan een groot meer, op 5 km van de grens van Europa!.
Afstand 9 km, duur 4 uur.

Overnachting in
Jussinkämppa

Finland - Oulanka PAN Parkijssculpturen (Lex van den Bosch)
Programma
Na het ontbijt wordt alles weer in gereedheid gebracht. Vandaag weer een wat langere tocht. Nadat alles is ingepakt, trekt de stoet van sneeuwwandelaars en husky’s over de Karhunkierros, de Bear Trail verder naar de kleine en gezellige hut van Siilastupa.
Afstand 15 km, duur 5-6 uur. Als er te veel sneeuw ligt in dit deel van het Oulanka park om er met de honden en de pulka's doorheen te trekken, dan maken we een dagtocht in de omgeving van de Jussinkämppa hut. We lopen dan niet naar de hut van Siilasupa.

Overnachting in
Siilastupa

Finland - Oulanka PAN ParkDe bagagevervoerder ... dank!
Programma
Vandaag de laatste dag van de trektocht in het park. De husky’s worden nog eenmaal voor de pulka’s gespannen en dan zet zich de stoet weer in beweging, op weg naar de kronkelende Kitkanjoki, een zijrivier van de Oulankajoki.’s Middags komen we weer terug bij de hutjes in Juuma.
Afstand 13 km, duur 5 uur.

Overnachting in
Juuma

Finland - Oulanka PAN ParkVertrek van Kuusamo
Programma
Na het ontbijt rijden we terug naar de kleine luchthaven van Kuusamo en nemen we afscheid van onze gids. We vliegen met een directe vlucht terug naar Amsterdam.

NB Programma
De uitvoering van het programma is afhankelijk van de weers- en sneeuwomstandigheden. Bij extreme kou zal het programma, indien mogelijk, worden aangepast. Eventuele wijzigingen zijn te allen tijde ter beoordeling van de lokale gids. Het programma aan het begin en het einde van de reis kan in verband met mogelijke veranderingen van vertrek- en aankomsttijden gewijzigd worden.


Detailkaart
 
  • accommodaties

  • inbegrepen

  • niveau

  • reisgezelschap

  • reisperiode

Over de accommodaties
Tijdens deze reis verblijven we de eerste twee nachten in enkele houten cottage's in Juuma op tweepersoonskamers. De douches en wc's zijn gemeenschappelijk. Er is ook een sauna. Na de trektocht slapen we hier weer. Dit is de enige accommodatie tijdens deze reis waar stroom is! In het Oulanka Park verblijven we in zeer eenvoudige blokhutten. U dient zelf voor een warme slaapzak te zorgen. Voor de slaapmatjes wordt gezorgd. U ligt op de houten vloer. We stoken de hut zelf warm en maken samen met de gids de maaltijden klaar. 's Nachts kan de temperatuur in de hut teruglopen naar het vriespunt. Douches zijn hier niet en we gebruiken latrines. Om ons te wassen, smelten we sneeuw. Een echte wilderniservaring dus.


Comfort en stijl van onze accommodaties
Voor meer info over het comfort en de stijl van een SNP accommodatie, klik hier.


Over de maaltijden
De dag begint met een stevig ontbijt. Tijdens het ontbijt maken we een lunchpakket. De avondmaaltijden in Juuma worden door de accommodatie verzorgd. Tijdens de trektocht worden door de gids en de groep klaargemaakt. De gids heeft hiervoor de inkopen gedaan. De maaltijden tijdens de trektocht zijn eenvoudig.


Inbegrepen
  • heen- en terugreis en luchthavenbelastingen
  • transfers met minibus
  • verblijf op twee- en meerpersoonskamers
  • maaltijden op basis van volpension vanaf diner dag 1 tot en met ontbijt op dag 8
  • gebruik van husky en pulkasleetje voor het bagagevervoer tijdens de trektocht
  • huur sneeuwwandeluitrusting
  • diensten lokale gids


Niet inbegrepen
  • verzekeringen
  • uitgaven van persoonlijke aard


Over de activiteiten
De sneeuwwandeltochten duren 3 tot 7 uur en variëren in lengte tussen de 6 en 15 km. De zwaarte van de wandelingen heeft eigenlijk niveau 2. Omdat echter de sneeuwomstandigheden de wandelingen veel zwaarder kunnen maken, hebben we de reis aangeduid met niveau 2-3. De route gaat over bevroren meren en door glooiende bossen, maar in de buurt van de Oulankajoki moeten we regelmatig een klimmetje maken. Het terrein is hier namelijk wat grilliger.
Alle bagage, het voedsel, ook dat van de honden en wat kookgerei gaat op de pulka’s, water- en sneeuwdicht verpakt. In de pulka kan maximaal 5 kg per persoon. De overige bagage dragen we zelf in een goede rugzak. De pulka's worden getrokken door de honden. Een hond kan, afhankelijk van zijn eigen gewicht een last van 20-24 kg trekken. De overige bagage dragen we zelf in een goede rugzak. Twee personen hebben samen een hond en een slede. De hond trekt de slede en u loopt beurtelings op sneeuwschoenen achter de slede aan. Om te voorkomen dat de hond er met de bagage vandoor gaat, bent u met een touw aan de slede verbonden. Zelf lopen we met een goede dagrugzak. Hierin zitten de spullen voor de dagtocht, maar ook de bagage die niet meer in de slede kan.. Het is niet praktisch om steeds spullen uit een bepakte pulka te moeten halen.
De weersomstandigheden, zeker tijdens de eerste reizen in de winter, kunnen de tochten extra zwaar maken. Temperaturen tot beneden de -25 ºC zijn dan niet ongewoon. Houdt u hier rekening mee wat de kleding betreft.


Reisleiding
Deze reis wordt begeleid door een lokale gids. Hij/zij kent de route en de omgeving uitstekend. De gids spreekt Duits en Engels. Hij zorgt er niet alleen voor dat alles vlekkeloos verloopt, maar zij kan ook veel vertellen over het Oulanka Park en de streek. Er gaat dus geen SNP-reisleider mee.


Minimum aantal deelnemers
8


Maximum aantal deelnemers
10


Geschikte reisperiode
In het midden van de winter, december en januari, zijn de dagen kort. Midden januari gaat de zon in de omgeving van Kuusamo om ongeveer 10.00 op en rond 15.00 weer onder. Door de sneeuw is het tijdens de schemering echter licht genoeg om buiten actief te zijn. Begin februari gaat de zon rond 9.00 op en om 16.00 weer onder. Eind februari, begin maart gaat de zon om ongeveer 8.00 op en rond 18.00 onder. Omdat veel loipen verlicht zijn, kunt u in januari lang genoeg buiten actief zijn.
De temperaturen in de winter kunnen zakken tot wel -30 ºC . Omdat de lucht in deze omgeving echter zeer droog is, voelt dit lang niet zo koud aan. De gemiddelde temperaturen in de omgeving van Kuusamo zullen in de winter tussen de –10 ºC en de –15 ºC liggen. Een uitstekende uitrusting is daarom zeer belangrijk!


Klimaattabel


  • reisdocumenten

  • gezondheid

  • vaccinatie

  • veiligheid

Reisdocumenten

Persoonspapieren
Voor Finland hebt u een geldig paspoort of een geldige Nationale Identiteitskaart nodig. Er is geen visumplicht. 
N.B. Wanneer u niet de Nederlandse nationaliteit bezit, kunnen afwijkende bepalingen gelden. Neemt u daarvoor en voor de meest actuele informatie over reisdocumenten contact op met uw ambassade/consulaat of die van Finland (zie nuttige adressen).

Medisch paspoort
Een Europees Medisch Paspoort (EMP) is geen geldig grensdocument! Maar het is wel erg handig voor mensen die met regelmaat medicijnen (moeten) innemen. Het is verkrijgbaar bij oa. huisarts, apotheek, medisch specialist of GGD. Op het EMP vermeldt de arts gegevens over ziekte en de benodigde medicijnen. Met dit document voorkomt u problemen bij de douane. Voor het meenemen van medicijnen die onder de Narcoticawet vallen, is een aparte vergunning nodig. Meer informatie vindt u op EMP en douane.

Rij- en kentekenbewijs
Het Nederlandse rij- en kentekenbewijs wordt in Finland erkend. Een WA-verzekering is verplicht en neem ook uw groene kaart mee. U hebt deze nodig als u bij een aanrijding betrokken raakt. De financiële risico’s van het onverzekerd rijden zijn enorm.

NB. Als u lid bent van de ANWB kunt u bij ANWB-kantoren gratis een routekaart en een ANWB-reiswijzer ophalen.



Gezondheid

Als u op reis gaat, dient u goed uitgerust te zijn en over een goede gezondheid en conditie te beschikken. Heeft u speciale aandoeningen, dan is het zeer aan te raden een codicil/talisman te dragen en een medicatielijst en voldoende medicijnen vanuit Nederland mee te nemen. N.B. Let u daarbij op mogelijke voorwaarden bij de invoer daarvan.

Gezondheidszorg N.B.

Zorg dat u niet vertrekt zonder een uitgebreide ziektekosten- en/of reisverzekering. Voor een bezoek aan Finland heeft u geen vaccinaties nodig.

EHBO

U dient zelf te zorgen voor enkele EHBO-spullen, oa. pijnstillers, pleisters, compeed, jodiumtinctuur, sporttape, rekverband, evenals een reservebril, zonnebrand, zonnebril, ed. Bij groepsreizen heeft de SNP reisleider een uitgebreide EHBO-verbandtrommel en enkele zelfhulpmedicijnen bij zich.



Vaccinatie
Teken De Ziekte van Lyme en Tekenencephalitis (Tick-borne Encephalitis; TBE, FSME, RSSE) worden overgedragen door teken. Het verspreidingsgebied van beide aandoeningen komt (nog) niet overeen. De eerste komt vrijwel overal ter wereld voor, de tweede in delen van West-, Midden- en Oost-Europa, Scandinavië en Siberië. Het risico op besmetting is volgens deskundigen beperkt. Door het dragen van bedekkende kleding en insmeren met insectenwerende middelen (DEET) kunnen tekenbeten zoveel mogelijk voorkomen worden. Ook hier geldt: voor een algemeen advies is er de website van het LCR of ITG, een persoonlijk advies (bv. inenting tegen Tekenencephalitis) dient te worden besproken met uw huisarts en/of een arts van een reizigersadviescentrum (GGD Nederland).


Veiligheid
De criminaliteit in Finland (ook in de steden) ligt duidelijk onder het gemiddelde in de Benelux. Eigendomsdelicten (diefstal etc.) komen beduidend minder voor.


  • materialen en uitrusting

  • geld op reis

  • overige informatie

Materiaal & uitrusting
Het gebruik van de sneeuwwandeluitrusting is inclusief bij deze reis. Het gebruik van stokken is niet echt handig als je de pulka moet begeleiden, Stokken zijn voor de liefhebbers echter wel aanwezig.
In Finland kunnen de temperaturen ’s winters variëren van zeer koud met extreme temperaturen (-25 ºC) tot licht vriezend, mooi wintersportweer. Ook fikse sneeuwstormen met harde wind kunnen voorkomen. Door de droge lucht voelt een dergelijke lage temperatuur echter niet zo extreem koud aan. Uw kledinguitrusting moet dus van een uitstekende kwaliteit zijn. Hoe kouder het is, des te meer lagen trekt u aan! Verder adviseren we u om de hoofdbagage in een weekendtas of rugzak te doen. Deze moet op de slede van de hond en een koffer is hiervoor niet geschikt. Er zijn ook waterdichte bagagezakken voor op de pulka's. Hier kan de bagage ook in. Omdat we na de trektocht weer in dezelfde accommodatie terugkomen als in de eerste dagen, kunt u hier bagage achterlaten.Paklijst:
  • EHBO eenvoudige middelen
  • EHBO sporttape
  • Warme, goed geïsoleerde bergschoenen
  • Dagrugzak (35 liter)
  • Weekendtas
  • Slaapzak
  • Sandalen of (hut)slippers
  • Fleece jack/trui
  • Handschoenen en warme overwanten
  • Muts en haarband
  • Warme sokken
  • Warme kleding
  • Wind- en waterdicht jack
  • Zonnebril
  • Bivakmuts
  • Alarmfluitje
  • Zaklamp
  • Zakmes
  • Thermos veldfles
  • Lang ondergoed
  • Handdoeken
  • Toiletartikelen (biologisch afbreekbaar)
  • Lippencreme met UV-filter
  • Winddichte en sneeuwafstotende broek
  • Sneeuwbril
  • Gamaschen


Geld mee op reis
Euro’s voor privé-uitgaven. Tijdens de trektocht zijn er echter geen mogelijkheden om geld uit te geven.


Hond toegestaan bij deze reis
Nee


  • laatste nieuws

Laatste Nieuws
7-12-2012 Vanwege de vroegere terugvlucht op dag 8 vervallen de eerder gepubliceerde optionele excursies.


  • op eigen gelegenheid

  • per vliegtuig

Waar ontmoet ik de groep
Maakt u geen gebruik van de door ons aangeboden heen- en terugreis maar reist u op eigen gelegenheid, dan ontmoet u uw reisgezelschap op de luchthaven van Kuusamo.


Vluchtinformatie

Vluchtinformatie
Deze reis is alleen te boeken in combinatie met een directe chartervlucht, uitgevoerd door Transavia, naar Kuusamo v.v.

Vluchtschema
HV 737 Amsterdam-Kuusamo vertrek om 06.00 aankomst 10.05 uur
HV 738 Kuusamo - Amsterdam vertrek om 10.45 aankomst 12.50 uur

Dit vluchtschema biedt een indicatie en kan nog wijzigen. Uw definitieve vluchtschema ontvangt u samen met uw ticket binnen 3 weken voor vertrek.



Airporthotel
Schiphol PARK-SLEEP-FLY ARRANGEMENT
Begin uw vakantie relaxed met een overnachting in het comfortabele Courtyard by Marriott Hotel. `s Avonds op uw gemak naar Schiphol reizen, luxe overnachten, genieten van een uitgebreid ontbijtbuffet en gratis airport shuttle. Reist u milieubewust en comfortabel per trein, dan kunt u met de gratis hotelshuttle eenvoudig vanaf Schiphol het hotel bereiken. Indien u toch voor de auto kiest, kunt u uw auto tot 16 dagen gratis parkeren bij het hotel; daarmee kost uw overnachting amper meer dan de prijs van lang parkeren op Schiphol!
Meer informatie.


Prijsinformatie

Data volgende seizoen

Voor het nieuwe seizoen zijn voor deze reis de volgende vertrekdata gepland:


van 3 februari 2013 tot 10 februari 2013
van 10 februari 2013 tot 17 februari 2013

Data, prijzen en reisprogramma onder voorbehoud


Extra mogelijkheden bij Finland - Oulanka PAN Park

 
Uitgebreide informatie Finland sluit venster
De gegevens worden opgehaald...
 
Kaart van deze reis sluit venster
De gegevens worden opgehaald...
 
Niveau en comfort uitleg sluit venster
De gegevens worden opgehaald...
PAN Park Oulanka

Oulanka National Park is onderdeel van het Europese PAN Parks netwerk, de overkoepelende Europese natuurbeschermingsorganisatie voor behoud van wildernis op dit continent. In een Pan Park kan je nog echte wildernis ervaren; onbedorven natuur en duurzame toeristische ontwikkeling gaan hier hand in hand.

SNP Natuurreizen biedt al jaren reizen aan in gebieden die door PAN Parks worden beheerd. Door het bezoeken van een PAN Park bestemming met SNP Natuurreizen kan je genieten van pure natuur en draag je bij aan de bescherming van deze unieke gebieden.
Door deel te nemen aan deze reis draag je bij aan de bescherming van de laatste grote natuurgebieden in Europa. Per deelnemer doneert SNP een financiële bijdrage aan Pan Parks.

webshop boeken & kaarten

de meest complete online boeken-en kaartenwinkel

naar de webshop
5/22/2012 10:17:17 AM